Egmont wyda disnejowską mangę i komiksy popularnonaukowe

Oferta disnejowskich publikacji w wydawnictwie Egmont zwiększa się z każdym rokiem, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier na 2023 rok nie zapowiedziano tylko kolekcji Cavazzano, tomu z Sknerusem i wielu kontynuacji, ale też dwie nowe serie disnejowskie, które mogą przynajmniej zainteresować część czytelników. Szczególnie jedno ogłoszenie daje spore nadzieje na przyszłość.

Po kilkunastu latach Egmont wraca do mang. Ale nie do zwykłych mang, lecz związanych z dużymi markami. Pojawią się tytuły mangowe z uniwersum Assassin's Creed, pojawią się też mangi Star Wars (być może Wielka Republika), a także mangi disnejowskie. Na początek do sprzedaży trafi Stitch & the Samurai, czyli tytuł stworzony przez Hiroto Wadę, który opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, w którym nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii, gdzie trafia do klanu bezwzględnego Lorda Yamato.

Manga łącznie składa się z 26 rozdziałów zebranych w 3 tomach. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie dokładna specyfikacja techniczna polskiego wydania, ale ma przypominać publikacje innych wydawnictw mangowych, czyli zostanie wydrukowana na białym papierze i z obwolutą. Podczas spotkania Kołodziejczak, szef komiksowego działu Egmontu, wspomniał, że wśród tytułów mangowych Disneya intryguje go np. tytuł związany z Miasteczkiem Halloween. Być może kiedyś Egmont skusi się też na Kingdom Hearts, którego pierwszy tom ostatnio został wydany przez norweski oddział wydawnictwa.

W przyszłym roku pojawi się też seria Disney - Nauka w komiksie. Będzie to wydanie oparte na cyklu 64-stronicowych albumów Disney - Science in Comics, w których poza komiksem będą też artykuły związane z szeroko pojętą nauką. Podczas prezentacji pojawiły się okładki trzech tomów - Galaxies and Planets z bohaterami Wielkiej Szóstki, Genetics and Evolutions nawiązujące do serii Lilo i Stich oraz Age of the Dinosaurs z dinozaurami i Sztućkiem z Toy Story 4.

Niestety nie udało nam się znaleźć zagranicznej publikacji w stu procentach odpowiadającej opisywanemu wydaniu, ale podobne tomy wyszły kilka miesięcy temu w Japonii. Jednakże tamtejsze wydania liczą nie 64 strony, lecz ok. 170 i zawierają ok. 120 stron komiksów. Pewnie w miarę zbliżania się wydania, będziemy poznawać więcej szczegółów. Być może w międzyczasie podobne tomy pojawią się na innych europejskich rynkach.

 Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide, materiały własne

Komentarze

  1. Nie mogę się doczekać Sticha! Niewiarygodne, że ta manga zostanie wydana w Polsce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka