Kaczor Donald 2020-10 - skład i okładka - Andersen, Ferioli i Vicar

AKTUALIZACJA: Ostatecznie pojawią się inne komiksy, więcej informacji tutaj.

Na Egmont.pl pojawiła się okładka kolejnego numeru Kaczora Donalda, który trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu, 13 listopada. Bazując na zaprezentowanej ilustracji autorstwa Maartena Gerritsena można domniemywać, że zawartość wydania będzie kopią Donald Duck & Co 2020-34, ale ponieważ Egmont nie udostępnił przykładowych stron ze środka, nie jest to informacja potwierdzona na 100%. Jeżeli jednak tak się stanie, to w środku listopadowego numeru pojawią się 3 naprawdę interesujące historie.

Najciekawiej wyglądają oczywiście trzy 10-stronicowe opowieści. Każda trochę inna, każda na swój sposób specjalna. Numer otworzy komiks narysowany przez Flemminga Andersena, duńskiego autora znanego głównie z Gigantów i publikowanej tam serii o Centralnej Agencji Paranormalnej, opowiadający o przygodach Młodych Skautów. W głębi numeru pojawi się stworzona dla holenderskiej Sanomy opowieść o Diodaku z rysunkami katalońskiego mistrza komiksów Disneya - Cesara Ferioliego. Na koniec wydania, jak to często obecnie bywa, wydrukowany zostanie klasyczny komiks Vicara o Donaldzie i Sknerusie, historia jest wysoko oceniana, a kilkanaście lat temu w Niemczech pojawiła się w ekskluzywnym tomie poświęconym argentyńskiemu twórcy.

Nie zabraknie też krótszych historyjek - gagów oraz komiksów o Donaldzie i Magice De Czar. Dodatkiem do numeru będą dwa prezenty niespodzianki. Trochę niepokoić może data kolejnego wydania, które pojawi się dopiero 22 grudnia. Warto przy okazji wspomnieć, że w ofercie Egmont.pl jest także dostępne aktualne wydanie Kaczora Donalda,

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Jak to 23? Z okładki wynika, że 22 grudnia.
  Tak czy siak, przed Świętami, czyli może będzie jakiś o tematyce zimowej/świątecznej (choć mam nadzieję, że wyjdzie też jakiś specjalny Gigant).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzednie wydanie specjalne Giganta wyszło z uwagi na kiepską sytuację i odwołane wakacje wielu dzieciaków :)

   Miło bym się zaskoczył jakimś nowym wydaniem specjalnym, aczkolwiek jakoś nie chce mi się wierzyć, że coś zrobią :(
   Ale nie zapeszajmy! :)

   Usuń
 2. Okładka bardzo fajna, na pewno jedna z najlepszych w tym roku (a może nawet najlepsza jak dla mnie), aczkolwiek obawiam się, że te dwa prezenty tak ją zasłonią, że i tak nic nie będzie widać.
  A tak na marginesie, wysnułem taką teorię (może się wydawać dość dziwna), że skoro następny numer wyjdzie dopiero 22 grudnia, to może oznaczać to powrót do KD miesięcznika. Dlaczego? Otóż w 2019 kolejne numery wychodziły ok. 25 dnia kolejnego miesiąca...a ten numer wyjdzie właśnie w takiej ,,okolicy''. To może nic nie oznaczać, ale nadzieja zawsze pozostaje. Zresztą- z KD może być już lepiej, bo chyba nie zmienią częstotliwości na dwumiesięcznik (raczej, ale znając ,,nasz'' Egmont można się spodziewać wszystkiego'').
  Warto jeszcze zauważyć, że ten numer zamyka najkrótszy rocznik w historii magazynu, liczący zaledwie 10 numerów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się smakowicie. Okładka bardzo estetyczna, a dla mnie szczególnie interesująca opowieść Vicara. Mam nadzieję, że w świątecznym numerze pojawią się zimowo-świąteczne historie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar