Wizards of Mickey (Czarodzieje i ich dzieje) - prezentacja amerykańskiego wydania

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zapowiedzi nowej anglojęzycznej edycji Wizards of Mickey, czyli włoskiej serii fantasy opowiadającej o przygodach Mikiego, Donalda i Goofiego znanej w Polsce pod tytułem Czarodzieje i ich dzieje. Wydaniem tytułu zajęło się Yen Press, znane do tej pory tylko z publikacji mang i komiksów z cyklu Witch.

Właśnie do sprzedaży pierwszy tom serii zawierający całą pierwszą opowieść, który jest 272-stronicowym albumem wydanym w formacie A5 i cenie 16 dolarów. Jak prezentuje się komiks w rzeczywistości? Zaskakująco dobrze. Na uwagę zwraca szczególnie bardzo dobry offsetowy papier oraz dodatkowe ilustracje. Wszystko to zostało zaprezentowane na poniższym filmiku.

Yen Press nie zamierza na tym kończyć wydawania serii, już na początek przyszłego roku został zapowiedziany drugi tom zawierający L'età oscura. Zarówno pierwszy jak i drugi tom są dostępne na Book Depository.

W Polsce w ramach jednego z MegaGiga została wydana tylko pierwsza historia z serii i na razie nic nie wskazuje, żeby kolejne tomy zawierające czarodziejskie przygody kaczek i myszy zostały wydane po polsku. Choć Egmont obiecywał publikację kolejnych historii, to ostatecznie nie wywiązał się z obietnicy. Inaczej wygląda sytuacja w zachodniej Europie, gdzie wydano kilka tomów z opowieściami z serii Czarodzieje i ich dzieje, a nadal są tworzone kolejne komiksy.

Źródło ilustracji: yenpress.com

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela