MegaGiga 54 "Pod szczęśliwą gwiazdą" - skład i okładka - Mastantuono, Chierchini i Cavazzano

Ostatni tegoroczny 512-stronicowy tom, 54. MegaGiga pod tytułem Pod szczęśliwą gwiazdą pojawi się w sprzedaży 3 grudnia. Już teraz komiks można zamówić w przedsprzedaży na Egmont.pl. Wydanie będzie oparte na ostatnim tegorocznym niemieckim Lustiges Taschenbuch Spezial, który będzie miał swoją premierę w tym miesiącu, a jego głównym tematem będą znaki zodiaku.

Osoby śledzące Kaczą Agencję Informacyjną nie powinny być zaskoczone składem wydania, ponieważ tom, podobnie jak praktycznie wszystkie ostatnie Lustiges Taschebuch Spezial, składa się w dużej części z historii wydanych od 2000 do 2010 roku z dodatkiem paru nowszych komiksów lub kilku starszych, wcześniej niewydanych ani w Polsce, ani w Niemczech. Cały czas brak także dłuższych historii, które przez lata były najbardziej kojarzone z MegaGiga, za to pojawia się aż 25 osobnych opowieści, z których żadna nie przekracza długości 36 stron.

Można narzekać na zawartość wydania, ale można dostrzec pozytywy. Nie ma ich dużo, ale co najmniej trzy da się znaleźć. Ciekawie wygląda otwierający tom komiks Mastantuono opowiadający o gazecie Sknerusa, w której pracują Donald i Dziobas. Miłą niespodzianką będzie pojawienie się komiksu Między nami pechowcami, w którym pojawiła się dziewczyna Gogusia wraz z niewydaną wcześniej po polsku kontynuacją. Ciekawie wygląda także seria Le stelle di Minni składająca się z krótkich komiksów z Minnie w roli głównej.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Mam pytanie, czy jeżeli zamówiłem KD 10/2020 i ten tom w przedsprzedaży na Egmont.pl, to przesyłka przyjdzie raczej w okolicy wydania KD czy MGG?

  OdpowiedzUsuń
 2. A mogło być lepiej, bo w poprzednim Spezialu pojawiły się komiksy takich twórców jak Strobl, Gatto (×2), Scarpa czy Ziche (powrót tego aktora co mu uciekł kostium sceniczny z GP 120) i tylko cztery reprinty (dla Polski) oraz 80 stronicowy komiks (chociaż z Mikim i duński, ale jednak).

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna okładka, ale ilość reprintów poraża. Naliczyłem ledwie 135 stron z nowymi komiksami, z czego 1/3 to te 6-7 stronicowe komiksy z Minne. Dość słabo...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko 10 nowych komiksów, z czego wyłączając historyjki poniżej 10 stron (w tym te komiksy z Minnie) w tym tomie ilość nowych komiksów wyniesie ledwie 4. A trzeba powiedzieć, że ten tom pobił rekord ilości reprintów (15) w MGG/MAM, w tym roku podobny wynik zanotował też ,,Koniec gry'' (14). Więc przyzwyczajajmy się do takich a nie innych tomów, bo lepszych już nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam że jakość MegaGiga spadła na psy...zamiast dać mniej komiksów, ale dłuższe to dają masę 2 stronicowych komiksideł :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)