Egmont w styczniu 2021: Garfield, Clifton, Smerfy i LL [Komiksy dla wszystkich]

W poprzednim tygodniu zostało ogłoszonych wiele zapowiedzi Egmontu na przyszły rok. Część z nich pojawi się już na samym początku roku, czyli w styczniu. O zapowiedzianym na 20 stycznia szóstym tomie kolekcji Rosy - Rozpuszczalnik uniwersalny pisaliśmy już wcześniej, teraz warto przyjrzeć się innym, także ciekawym, zapowiedziom. 

20 stycznia na półki księgarń zawita także czwarty, choć de facto pierwszy, tom Cliftona. De facto pierwszy, ponieważ w końcu po polsku pojawi się wydanie zbierające cztery pierwsze albumy o Cliftonie, emerytowanym pułkowniku MI5 - Śledztwa pułkownika Cliftona, Clifton w Nowym Jorku, Clifton i szpiedzy oraz Diaboliczne krasnale. Trzy pierwsze albumy stworzył Raymond Macherot, a czwarty Greg z Jo-El Azarą. W tym okresie komiksy z Cliftonem liczyły jeszcze po 30 stron, więc wydanie zbiorcze będzie liczyło jedynie 144 strony i zostanie wydane w cenie okładkowej 89,99 zł.

Tego samego dnia premierę będzie miał jeden z najsłynniejszych i najlepiej ocenianych albumów Smerfów - Smerfetka. W trzecim albumie klasycznej serii Peyo o niebieskich ludzikach zadebiutowała jedna z najsłynniejszych bohaterek serii - blondwłosa Smerfetka. W 64-stronicowym tomie poza tytułową historią pojawi się jeszcze drugi komiks - Głód u Smerfów. Nie będzie to pierwsze wydanie albumu po polsku, który pierwszy raz został wydany 30 lat temu, w 1991 roku.

Egmont w przyszłym roku będzie także kontynuował Lucky Luke'a, a w styczniu pojawi się dwudziesty drugi album serii - Daltonowie i zamieć autorstwa Goscinny'ego i Morrisa. Biorąc pod uwagę, że w tym miesiącu został wydany dwudziesty album, to wybór tego, a nie wcześniejszego tomu może dziwić, ale prawdopodobnie dwudzieste pierwsze Góry Czarne pojawią się wkrótce, ponieważ ich okładka pojawiła się na prezentacji zapowiedzi na 2021 rok.

20 stycznia do sprzedaży ma trafić także ósmy tom Garfield. Tłusty koci trójpak, który oryginalnie był zapowiedziany na grudzień tego roku. Jednak ze względu na zmiany u licencjodawcy premiera musiała zostać przesunięta, a na okładce pojawi się nowe logo serii. W środku jednak nic się nie zmieni, ponownie polscy czytelnicy będą mogli przeczytać prawie 300 stron komiksów o pomarańczowym kocie, tym razem pochodzących z okresu od 5 grudnia 1990 do 5 września 1992 roku.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)