Komiksowe premiery - listopad 2020 - ŻiCSM, Asteriks, Niezwykła podróż i Supersisters

Kolejny miesiąc, kolejne premiery. Dla fanów kaczych opowieści listopad tym razem będzie zaledwie przygrywką przez niezwykle mocnym początkiem grudnia, ale szczególne na początku miesiąca nie zabraknie wielu innych ciekawych tytułów idealnych na jesienne dni. Ciekawie wygląda także oferta amerykańskich wydawnictw.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE 
13 listopada
- Kaczor Donald 2020-10 - 9,99 zł
Na razie nie zostały udostępnione informacje o kolejnym numerze Kaczora Donalda. Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl, ale bez jakichkolwiek informacji o okładce lub też zawartości. Prawdopodobnie szczegółowe informacje o wydaniu zostaną opublikowane w ciągu kilku dni.
25 listopada - Kolekcja Dona Rosy 5: Najbogatszy kaczor świata - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Główną atrakcją piątego tomu dziesięcioczęściowej dzieł Rosy są rozdziały VIII-XII Życia i czasów Sknerusa McKwacza, czyli komiksy obejmujące okres od gorączki złota w Klondike (Król Klondike) do pierwszego psotkania z Donaldem i jego siostrzeńcami (tytułowy Najbogatszy kaczor świata). W albumie zostaną przedrukowane także dwa komiksy niezwiązane z serią Skarbnica wiedzy, przygodowy komiks o Młodych Skautach, nie raz uznawany za jeden z najlepszych w karierze Rosy, oraz Najdłuższy skok. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, w tym drzewa genealogicznego z komentarzem Rosy - po raz pierwszy po polsku. Więcej informacji o publikacji ŻiCSM w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście, natomiast szczegółowe informacje o tym tomie są dostępne pod tym linkiem.

KOMIKSY DISNEYA W USA
4 listopada - Disney Frozen Library Edition - 39,99 $
Kolekcjonerski tom zbierający komiksy z uniwersum Krainy Lodu 
- Breaking Boundaries, Reunion Road, The Hero Within i True Treasure. Trzy pierwsze z nich zostały wydane w Polsce nakładem Egmontu.
4 listopada - 
Disney Masters: Collectors Box Set 9 & 10 De Vita Heymans - 59,99 $
4 listopada - Disney Masters: Collectors Box Set 11 & 12 Cavazzano - 59,99 $
Dwa zestawy zawierające po dwa tomy Disney Masters. Pierwszy z nich zawiera 1. część Ice Sword Saga De Vity i tom poświęcony komiksom Heymansów, a drugi 2. część Ice Sword Saga De Vity i wspominany powyżej tom Cavazzano.
4 listopada -
Disney Masters Vol. 13: Mickey Mouse: The Sunken City - 29,99 $
Kolejny tom serii zbierający klasyczne komiksy z Mikim Fallberga i Murry'ego wydane oryginalnie w Walt Disney's Comics and Stories. W wydaniu pojawią się m.in. The Sunken City, The Mystery of Lonely Valley czy The Castaways of Whale Bay. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.
11 listopada - Walt Disney's Donald Duck Vol. 23: Under the Polar Ice
- 29,99 $
Tom zawierający kolejną porcję komiksów z przełomu lat 50. i 60, w tym wiele ten-pagerów z Donaldem w roli głównej. Pojawiają się w nimm.in. Under the Polar Ice, Knights of the Flying Sleds czy No Rest for the Rescued.
11 listopada - Wizards of Mickey 1: Origins - 16,00$ - POLECAMY!
Yen Press, wydawnictwo znane głównie z publikacji mang, rusza z anglojęzyczną edycją cyklu Czarodzieje i ich dzieje. Pierwszy tom, zawierający całą pierwszą opowieść, będzie liczył 272 stron i ukaże się w formacie A5. Na przyszły rok jest planowana premiera kolejnego tomu.
18 listopada - Disney Masters Vol. 14: Donald Duck: Follow the Fearless Leader - 29,99 $ - POLECAMY!
Wydanie poświęcone komiksom Ala Hubbarda i Dicka Kinneya, twórcom postaci Dziobasa, którzy w latach 60. i 70. pracowali nad historiami na europejski rynek. Teraz w końcu także amerykańscy czytelnicy będą mogli poznać być może najlepsze amerykańskie kacze komiksy Disneya tworzone po Barksie, a przed Rosą.
Tom będzie zawierał m.in. The Health Nut, pierwszy komiks z Dziobasem, czy The Case of the Purloined Pearls, debiut 0.0. Kwaka.
25 listopada - Disney/Pixar The Incredibles 2 Library Edition
- 39,99 $
Tom związany z filmem Iniemamocni 2 będzie zawierał historie wydane wcześniej w seriach Crisis in Mid-Life & Other Stories, Secret Identities i Slow Burn.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
2 listopada - Dymki z TinTina, jak dymki z komina - 59,90 zł - POLECAMY!
Tom zbierający stworzone przez Tadeusza Baranowskiego w latach 1984-1987 komiksy dla magazynu Tintin. Teraz w końcu pojawią się zbiorczo po polsku. Więcej informacji o wydaniu.
12 listopada
- Asteriks: Złoty menhir - 22,99 zł - POLECAMY!
Ilustrowana historia o Kakofoniksie z 1967 roku napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Alberta Uderzo. W ostatnim czasie została odnowiona i po raz pierwszy pojawi się jako osobny album. Więcej informacji o niej znajdziecie w osobnym tekście,
12 listopada
- Frigiel i Fluffy 1:  Tajemnica zaginionych arbuzów - 27,90 zł
12 listopada - Frigiel i Fluffy 2:  Sami najlepsi - 27,90 zł
Komiksy ze świata Minecrafta autorstwa Frigiela Derriena i Jeana-Christophe'a Derriena.
12 listopada - Lucky Luke 20: Billy Kid - 24,99 zł - POLECAMY!
Klasyczny album serii o samotnym kowboju Goscinny'ego i Morrisa. To w nim po raz pierwszy pojawił się tytułowy bohater, który jeszcze nie raz zaznaczył swoją obecność na łamach cyklu.
12 listopada - Śledztwa Enoli Holmes 3: Tajemnica białych maków - 34,99 zł - POLECAMY!
Trzeci tom serii o siostrze Sherlocka Holmesa autorstwa Sereny Biasco. Komiks jest oparty na książkach Nancy Springer, które niedawno doczekały się filmowej adaptacji. Recenzja dwóch pierwszych tomów jest dostępna na blogu.
12 listopada - Yakari 9: Więźniowie wyspy - 24,99 zł
W kolejnym tomie serii o młodym Indianinie Deriba i Joba tytułowego bohatera i jego przyjaciół zaatakuje nagła ulewa.
25 listopada - Dinozaury w komiksie 3 - 59,99 zł
Seria autorstwa Arnaud Plumeriego i Bloza składająca się z gagów.
25 listopada - Supersisters - 39,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Spin-off serii Sisters opowiadających o superbohaterkich alter ego Wendy i Marine. Album zawiera dwa oryginalne tomy stworzone przez Christophe'a Cazenove i Williama Maury'ego.
30 listopada - Niezwykła podróż 6 - 38,00 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Szósty tom serii przygodowej Filippiego i Camboniego, który zamyka cykl pod tytułem Tajemnicze wyspy. Recenzję wcześniejszego albumu komiksu rysownika mysich i kaczych historii znajdziecie na blogu

Jeżeli kojarzycie, że w listopadzie zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse, Yen Press, Kurc i Kutlura Gniewu

Komentarze

  1. Kiedy tekst o Kaczogrodach?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na stronie LTB pojawił się skład odpowiednika MGG 54

    OdpowiedzUsuń
  3. Podasz link, bo nie mogę go znaleźć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela