Kolekcja Dona Rosy 6 "Rozpuszczalnik uniwersalny" - data premiery

Do sklepów nie trafiły jeszcze listopadowe i grudniowe nowości Egmontu, a już poznaliśmy datę premierę pierwszego przyszłorocznego tomu kaczych kolekcji. Szósty tom serii poświęconej komiksom Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny trafi do sprzedaży 20 stycznia.  Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl. 208-stronicowy komiks pojawi się w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł.

W tomie pojawią się komiksy stworzone przez Rosę w latach 1994-1995, czyli tuż po zakończeniu pracy nad głównym cyklem Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Prawdopodobnie największą atrakcją dla polskich czytelników będzie tytułowy komiks, który po raz pierwszy pojawi się po polsku, a jest to niezwykle ważna historia w kontekście późniejszych opowieści Rosy. Nie zabraknie też urodzinowego komiksu z Donaldem (Kaczor, którego nie było), historii o poszukiwaniu skarbca Krezusa (The Treasury Of Croesus), zabawnego ten-pagera (Sokole oko), pełnej historycznych ciekawostek kontynuacji Złotego hełmu Barksa, który prawdopodobnie pojawi się po polsku pod koniec 2021 roku (Zaginione mapy Kolumba), a także opowieści pełnej zabawy fizyką z udziałem Donalda, Sknerusa i Braci Be (Stąd do małości). Na deser - Dwa serca w Jukonie - czyli niezwykła opowieść z cyklu Życie i czasy Sknerusa McKwacza pogłębiająca relację pomiędzy Sknerusem i Złotką. Dodatkowo pojawi się wiele ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że w tym miesiącu pojawi się wcześniejszy tom kolekcji, czyli Najbogatszy kaczor świata, zbierający historie domykające główny cykl Życia i czasów Sknerusa McKwacza, natomiast już w grudniu zadebiutuje album Kaczogrodu Barksa Zagubieni w Andach zawierający m.in. słynną opowieść o kwadratowych kurach.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Korekta obywatelska w drugim zdaniu: szósty a nie piąty tom :-) Po 5 tomach Rosy które trzeba było przeczekać, zaczyna się 5 tomów na które czekam, co jeden to lepszy. Dla mnie najciekawiej wygląda tom 7 ale ten też będzie mocny, wreszcie tytułowa historia po polsku no i skarb Krezusa, jeden z moich ulubionych komiksów Rosy (i próbując ustawić chronologię komiksów Rosy, chyba ostatni komiks z Magiką, jakby się wczytać to końcówka może sugerować, że przestanie próbować zdobyć 10-centówkę). Przy okazji - polskie wydanie ma przewagę nad wydaniem Fanty kredowym papierem, niby ta sama treść ale jakośbardziej mi sięto podoba i lepiej czyta

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka no i zapowiada się świetny tom. Wiele różnorodnych tematycznie komiksów. No i tytułowa premiera w PL!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo kiedy ukarze się następny tom Barksa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W grudniu - "Zagubieni w Andach", a jeszcze kolejny na początku 2021, w lutym lub marcu prawdopodobnie.

   Usuń
 4. A nie lepiej brzmi w tej kolejności: Uniwersalny rozpuszczalnik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak na produktach i ich etykietach masz: ser biały, a nie biały ser; sok naturalny, a nie naturalny sok; szafa 3-drzwiowa, a nie 3-drzwiowa szafa; napój gazowany, a nie gazowany napój; piwo jasne, a nie jasne piwo. Tak też jest rozpuszczalnik uniwersalny, a nie uniwersalny rozpuszczalnik.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka