Zapowiedziano reboot serialu "Darkwing Duck"!

Variety donosi, że planowana jest produkcja rebootu serialu Darkwing Duck (Dzielny Agent Kaczor/ Przygody agenta Kupra). Na razie nie jest znana data emisji nowej animacji, wiadomo natomiast iż reboot będzie emitowany w platformie Disney+. Oryginalny Darkwing Duck to klasyczny amerykański serial animowany z lat 1991-1992 opowiadający o przygodach Drake'a Mallarda, który w nocy zmienia się w superbohatera Darkwing Duck (Agenta Kupra), który pilnuję w porządku w mieście St. Canard.

Nie są na razie znani scenarzyści serialu, ale producentami wykonawczymi mają zosta Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, i Alex McAtee z kanadyjskiej firmy Point Grey Pictures. Informacja ta jednak nie została potwierdzona ani przez Point Grey, ani przez Disneya. Na ten nie wiadomo także na ile serial będzie powiązany z nowymi Kaczymi opowieściami, w których w jednym z ostatnich odcinków pojawiła się cała obsada oryginalnego Darkwing Ducka.

W Polsce animacja z lat 90. nigdy nie została wyemitowana w całości. W 1994 roku w ramach cyklu Walt Disney Przedstawia pojawiło się 7 odcinków animacji. 10 lat później powstała nowa polska wersja dubbingowa opracowana przez  Start International Polska, w której w roli tytułowego Agenta Kupra wcielił się Andrzej Chudy a Śmigacza McKwaka zagrał Piotr Zelt. Ta wersja językowa nie została niestety jak dotąd nigdzie wyemitowana.

Źródło ilustracji: Disney

Komentarze

 1. To po co została stworzona 2 wersja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie będzie opublikowana na Disney Plus.

   Usuń
  2. Na wikipedii czytamy:"Serial pojawił się na antenie Programu 1 TVP dnia 12 marca 1994 roku. Wtedy został wyemitowany odcinek Roboczy ranek Robina. Kolejne odcinki serialu były emitowane od 6 do 27 sierpnia 1994 roku. Widzowie liczyli, że będzie więcej odcinków, jednak po emisji 7 z 91 odcinków Program 1 TVP zadecydował o anulowaniu dalszej części serialu ze względu na mroczny jego klimat, niski poziom oglądalności oraz brutalne sceny mające nieodpowiedni wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny młodszej widowni. Mimo to serial zdobył popularność m.in. w Stanach Zjednoczonych"

   Możliwe że dubbing też był w ocenie niektórych "zbyt mocny" i trzeba go było zmienić, ale to nie ma potwierdzonych źródeł. Możliwe też, że w czasie pożaru archiwum TVP nośniki ze starym dubbingiem ucierpiały albo TVP nie chce się z nikim dzielić.

   Usuń
 2. Uwaga! Informuję , że nie działa INDUCKS!
  Niewiem czy to jakiś błąd u mnie, ale zniknęły wszystkie skany i indeksy, została skasowana także cała top lista!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też od rana nic nie ma. Pewnie znowu się zepsuł na kilka.

   Usuń
  2. Już teraz wszystko działa:)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar