Kolekcja Dona Rosy 5 "Najbogatszy kaczor świata" - przedpremierowa prezentacja

Już powoli do sklepów i księgarń dociera piąty tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ostatni z klanu McKwaczów, którego oficjalna premiera została zaplanowana na najbliższą środę, 25 listopada. Komiks głównie składa się z rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza, ale zawiera też dwie historie całkowicie niezwiązane z cyklem oraz wiele ciekawych dodatków specjalnych. Jak wydanie prezentuje się w rzeczywistości? Zapraszamy do zerknięcia na prezentację nowego tomu.

Główną atrakcją piątego tomu dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Rosy są rozdziały VIII-XII Życia i czasów Sknerusa McKwacza, czyli komiksy pokazujące losy Sknerusa od gorączki złota w Klondike (Król Klondike) poprzez pierwszą wizytę w Kaczogrodzie (Najeźdźca z Kaczogrodu) kończąc na pierwszym spotkaniu miliardera z Donaldem i jego siostrzeńcami (tytułowy Najbogatszy kaczor świata). Ostatni rozdział cyklu mocno zazębia się z Wielką niedźwiedzicą Barksa, pierwszym komiksem z Sknerusem. W albumie znajdziecie także dwa komiksy niezwiązane z serią - Skarbnicę wiedzy, przygodowy komiks o Młodych Skautach, nie raz uznawany za jeden z najlepszych w karierze Rosy, oraz Najdłuższy skok, humorystyczna historia związana z igrzyskami w Lillehammer. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, w tym drzewa genealogicznego z komentarzem Rosy - po raz pierwszy po polsku.

Więcej informacji odnośnie publikacji cyklu o życiu Sknerusa w ramach kolekcji Rosy znajdziecie w osobnym tekście. Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomówWarto pamiętać, że w poprzednim miesiącu do sprzedaży trafił Ostatni z klanu McKwaczów, czyli tom zawierający pierwsze rozdziały Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Natomiast już na początku grudnia ukaże się tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach pełen znakomitych historii z kaczkami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska 

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Dobry, ale nie wiadomo dlaczego wyświetla część złych wyników.

   Usuń
 2. 1. Z tego, co się orientuję, najbliższa środa wypada 25 listopada.
  2. Od kiedy istnieje 31 listopada?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to drzewo genealogiczne nie było dodane do 1000 numeru KD, również po polsku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edit: dobra, to komentarz Rosy jest premierowo po polsku, źle zrozumiałem ;)

   Usuń
 4. Widzę, że drzewo genealogiczne jak zwykle ucięte?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka