Komiksowe premiery - marzec 2020 - Rosa, Iznogud i Usagi

Marzec, choć nie jest miesiącem, w którym odbywa się żaden duży festiwal komiksowy, zwykle jest pełen niezwykłych nowości. Wiele wydawnictw stara się upchać wiele tytułów pomiędzy przerwą zimową a Wielkanocą. Tym razem będzie podobnie.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
10 marca - Kaczor Donald 2019-03 - 9,99 zł
Po 1,5 miesięcznym oczekiwaniu pojawi się kolejny numer Kaczora Donalda. Ze względu jednak na nieregularny tryb wydawniczy, ciężko stwierdzić komiksy z jakiego wydania zagranicznych pism będzie przedrukowywał. Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl, gdzie w ciągu kilku dni powinny pojawić się szczegółowe informacje o wydaniu.
25 marca - Kolekcja Dona Rosy 2: Powrót na Równinę Okropności - SZCZEGÓLNIE POLECAMY! 
Drugi tom 10-częściowej pełnej kolekcji Dona Rosy zawiera komiksy stworzone przez twórcę pod koniec lat 80., które w dużej części pojawiły się w Polsce w ramach 3. tomu Komiksów z Kaczogrodu z 2011 roku. Nowością będzie 4-stronicowe Back in Time for a Dime!, komiks ze świata Kaczych Opowieści, który Rosa napisał, a nie narysował. Najciekawszymi opowieściami jednak powinny być dwa najdłuższe komiksy - Powrót na Równinę Okropności, kontynuacja słynnego Lost in the Andes! Barksa, a także His Majesty, McDuck, w którym Sknerus tworzy swoje własne państwo. Nie zabraknie też komentarzy Rosy oraz licznych dodatków. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.
31 marca - Gigant Poleca 223: Niebezpieczna piątka - 15,99 zł - POLECAMY! 
W drugim tegorocznym Gigancie pojawia się m.in Skarb w Wenecji, nowa historia z serii Zdumiewający Kwantomas - złodziej dżentelmen, Saga o Donaldzie: Skała Ognia. - kontynuacja komiksu z poprzedniego tomu czy Powrót do teraźniejszości, kolejna opowieść o podróżach w czasie z Marlinem i Zapotekiem.  Nowe historie stworzone dla Egmontu natomiast narysują Freccero i Ferraris. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu
KOMIKSY DISNEYA W USA 
4 marca - Disney Pixar Onward: Story Movie in Comics - 10,99$
Komiksowa adaptacja nowego filmu Pixara - Naprzód.
5 lutego - Disney Incredibles 2: Slow Burn #2 (of 3) - 3,99$
Drugi numer miniserii z bohaterami Iniemamocnych 2.
4 marca - Disney Mulan's Adventure Journal: The Palace of Secrets  - 10,99$
Połączenie dziennika z komiksem o Mulan stworzonym przez Rhony Cleary i Agnesse Innocente.
11 marca - Disney Comics and Stories #11 - 5,99$
Wydanie będzie zawierać trzy historie z udziałem Diodaka - Archimede e l'inattesa vacanza a sorpresa Macchetto i Freccero, wydane po polsku Archimede e la sfida all'ultima invenzione Faccinego i Ferrarisa oraz Edi e i rifiuti reticenti Edrighiego i Pastrovicchio.
11 marca - Disney Princess: Friends, Family, Fantastic - 10,99$
Tom zbierający paski Amy Mebberson o księżniczkach Disneya wydane przez Joe Books oraz parę nowych opowieści.
11 marca - Uncle Scrooge #55 - 5,99$ - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Początek zupełnie nowej opowieści, w numerze znajdzie się prolog i pierwszy komiks z The New Adventures of the McDuck Dynasty, serii będącej kontynuacją wydanego w Polsce cyklu Z dziejów Kaczego Rodu

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
10 marca - Borka i Sambor 4: Mieszko - 18,00 zł
Kolejny numer historycznego komiksu dla dzieci o Mieszku I rysowanego przez KRL-a.
11 marca - Garfield: Tłusty koci trójpak 7 - 79,99 zł - POLECAMY!
Siódmy tom wydania zbiorczego serii pasków komiksowych będzie zawierał odcinki oryginalnie opublikowane od 26 lutego 1989 roku do 4 grudnia 1990 roku. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu.
11 marca - Myszart 1 - 34,99 zł - POLECAMY!
Komiks Thierry'ego Joora i Gradimira Smudji opowiada o myszce będącej genialnym muzykiem.
11 marca - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 2 - 99,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
W ramach wydania pojawią się cztery kolejne albumy klasycznej serii Tabary'ego i Goscinny'ego o wezyrze chcącym zostać kalifem w miejsce kalifa. Trzy z nich były wydane w Polsce - Gwiazdy dla Iznoguda, Marchewka dla wezyra i Dzień szaleńców, czwarty - Iznogud i magiczny komputer, z którego pochodzi okładka, nie. Recenzja pierwszego tomu pojawiła się na blogu.
11 marca - Ptyś i Bill 6: Bill, na psa urok! - 39,99 zł
Tom będzie zawierał Bill, na psa urok!, Bill zbzikował i Globtroterzy, czyli albumy 18-20 stworzone przez Jeana Robę. Recenzję pierwszych czterech tomów znajdziecie na blogu.
11 marca - Yakari 7: Yakari i obcy - 19,99 zł
Kolejny tom klasycznej serii Debiba i Joba o małym Indianinie.
18 marca - Bajka na końcu świata 5: Odległe krainy - 59,99 zł
Kolejna część bardzo dobrze ocenianego komiksu Marcina Podolca.
25 marca - Kręgi Magii 1: Cienie na niebie - 29,99 zł
Pierwszy tom serii Kamila Murzyna o czterech łotrzykach.
25 marca - Podniebny Harry 3: Chicago - 39,99 zł
Komiks Etienne Willema dla ciut straszego rozgrywa się w świecie pełnym antropomorficznych postaci przypominającym dwudziestolecie międzywojenne. Recenzja pierwszego tomu została opublikowana na blogu.
25 marca - Usagi Yojimbo: Początek 1 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
W końcu pojawi się wydanie zbierające najwcześniejsze komiksy z legendarnej serii Stana Sakai. Prawie 600-stronicowy tom będzie zawierał historie z czterech pierwszych wydań zbiorczych, czyli Ronina, Samuraja, Drogi wędrowca i Spisku ryczącego smoka. Wcześniej wydawana Usagi Yojimbo Saga zbiera tomy 7 w górę.

Jeżeli kojarzycie, że w marcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW, i materiały własne

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela