Iznogud 2, Yakari 7, Ptyś i Bill 6 - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Już jutro do sprzedaży trafią trzy humorystyczne klasyczny komiksy frankofońskie. Plansze z tomów możemy zaprezentować dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

Prawdopodobnie najciekawszą z zapowiedzi jest drugi tom Przygód wielkiego wezyra Iznoguda. W ramach wydania pojawią się cztery kolejne albumy klasycznej serii Tabary'ego i Goscinny'ego o wezyrze chcącym zostać kalifem w miejsce kalifa. Trzy z nich były wydane w Polsce - Gwiazdy dla Iznoguda, Marchewka dla wezyra i Dzień szaleńców, czwarty - Iznogud i magiczny komputer, z którego pochodzi okładka, nie. Recenzja pierwszego tomu pojawiła się na blogu.

 

W niezwykłym tempie Egmont wydaje też kolejne albumy o przygodach Yakariego. Kolejny, już siódmy, tom klasycznej serii Deriba i Joba o małym Indianinie to Yakari i obcy.

Kontynuowane jest też wydawanie serii Ptyś i Bill. Kolejne wydanie zbiorcze będzie zawierało Bill, na psa urok!, Bill zbzikował i Globtroterzy, czyli albumy 18-20 stworzone przez Jeana Robę. Recenzję pierwszych czterech tomów znajdziecie na blogu.

Informacje o wszystkich komiksach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl. Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Egmont wyda serię "Czarodzieje i ich dzieje" ("Wizards of Mickey")!

Gigant Poleca Extra 4 "Gwiazdkowy prezent" - zapowiedź - świąteczny tom

Gigant Poleca 232 "Szybcy kontra wściekli" - od dziś w sprzedaży - Casty, Cavazzano i Gervasio