Kolekcja Dona Rosy 2 "Powrót na Równinę Okropności" - przedpremierowa prezentacja

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont przedstawiamy zdjęcia prezentujące drugi tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót na Równinę Okropności. Wydanie należące do serii składającej się z 10 tomów trafi do księgarń 25 marca, a już dziś jest dostępne w wielu księgarniach w przedsprzedaży.
216-stronicowy album zawiera komiksy Dona Rosy stworzone pomiędzy 1988 a 1990 rokiem, które w większości zostały wydane po polsku w ramach 3. tomu Komiksów z Kaczogrodu z 2011 roku. W wydaniu znalazły się jednak dwie historie, których tam zabrakło. Po raz pierwszy po polsku pojawi się 4-stronicowe Podróż w czasie za jedną dyszkękomiks ze świata Kaczych Opowieści, który Rosa napisał, a nie narysował, oraz szkice Kaczor i gwiazda, niedokończonej historii Rosy z udziałem Mikiego. Najciekawszymi opowieściami jednak powinny być dwa najdłuższe komiksy - Powrót na Równinę Okropności, kontynuacja słynnego Lost in the Andes! Barksa, a także Król Sknerus Pierwszy, w którym Sknerus tworzy swoje własne państwo. Nie brakuje też komentarzy Rosy oraz licznych dodatków.
W wydaniu został zapowiedziany kolejny tom kolekcji. Już za parę miesięcy swoją premierę będzie miał Pod kopułą zawierający kolejną porcję doskonałych komiksów Dona Rosy. Przy okazji warto dodać, że już jest dostępny siódmy tom Kaczogrodu Barksa, w którym czytelnicy znajdą m.in. pierwszy komiks w historii z Dziadkiem Be.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Jak fajnie że doczekaliśmy takich czasów że co chwilę wychodzi taki rarytas :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy dodruk ŻiCSM oraz Siedmiu Miast?

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam już swój, dotarł dzień przed premierą

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar