Kolekcja Dona Rosy 3 "Pod kopułą" - pierwsza zapowiedź

W drugim tomie kolekcji Dona Rosy, który do ogólnodostępnej sprzedaży trafi pod koniec miesiąca, została umieszczona zapowiedź trzeciego tomu serii - Pod kopułą. Oznacza to, że już za kilka miesięcy ukaże się wydanie zbierające komiksy Dona Rosy z początku lat 90. Są to pierwsze historie, które Rosa stworzył dla Egmontu, tuż przed rozpoczęciem pisania Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Po polsku większość historyjek pojawiła się w ramach Kaczora Donalda około dekadę temu.
Tytułową historią trzeciego tomu kolekcji jest Pod kopułą, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa podmorskich skarbów, lecz pewnie dla większości czytelników dwie inne historie wyglądają bardziej zachęcająco. W tomie pojawi się zarówno Siedem dni w Tybecie jak i Na wojennej ścieżce. Pierwszy z komiksów jest kontynuacją Moja snów dolina i Korony Czyngis-Chana, natomiast w drugim powracają malutcy Indianie z W Krainie Wielkich Jezior. Oryginalne komiksy Barksa znajdziecie w 2., 5. i 6. tomie kolekcji. Reszta trzeciego tomu kolekcji Rosy zajmą krótsze historie, w tym Incident at McDuck Tower, który po 28 latach ponownie zostanie wydany po polsku. 
Więcej informacji o całej kolekcji Don Rosy znajdziecie w osobnym tekście. Przy okazji warto dodać, że już jest dostępny siódmy tom Kaczogrodu Barksa zawierający m.in. pierwszy komiks w historii z Dziadkiem Be. Prezentacja Powrotu na Równinę Okropności pojawi się na blogu dziś lub jutro.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Ja sie pytam co z dodrukiem Życia i czasów Sknerusa i Siedmiu Miast Ciboli?! :(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!