Kolekcja Dona Rosy 2 "Powrót na Równinę Okropności" - dziś oficjalna premiera

Dziś dzień premiery drugiego tomu kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót na Równinę Okropności. Komiks już jest dostępny w większości dobrych księgarń internetowych.
Drugi z dziesięciu tomów pełnej kolekcji Dona Rosy (o której więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście) zawiera historie oryginalnie opublikowane w latach 1988-1990, a po polsku wydane w dużej części w ramach 3. tomu Komiksów z Kaczogrodu z 2011 roku. Album liczy 216 stron, a jego cena okładkowa to 69,99 zł.
Czytelników powinny szczególnie zainteresować dwie najdłuższe historie - Powrót na Równinę Okropności, kontynuacja słynnego Lost in the Andes! Barksa, a także Król Sknerus Pierwszy, w którym Sknerus tworzy swoje własne państwo. Część osób pewnie najbardziej czekała na dwa komiksy wcześniej niewydane w Polsce. Po raz pierwszy po polsku pojawi się 4-stronicowe Podróż w czasie za jedną dyszkękomiks ze świata Kaczych Opowieści, który Rosa napisał, a nie narysował, oraz szkice Kaczor i gwiazda, niedokończonej historii Rosy z udziałem Mikiego. Tradycyjnie tom zawiera też wiele komentarzy Rosy oraz liczne dodatki.
Przykładowe strony znajdziecie tutaj, a prezentację wydania tu. Kolejnym tomem kolekcji będzie Pod kopułą, w którym pojawią się pierwsze komiksy Rosy stworzone dla Egmontu.
      
      Powrót na Równinę Okropności
      Liczba stron: 216, Stron komiksów: 161 (w tym 14 premierowych)
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Czy Livro wysłało wam już komisky ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jeszcze nie. Firma należy do Empiku i prawdopodobnie teraz ma problemy z zdobyciem nowości.

   Usuń
 2. Ja z Egmontu dostałem już we wtorek

  OdpowiedzUsuń
 3. Z liderii dotarło dzień przed premierą

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar