Zmarli Roman Arambula i Giovanni Romanini

Dwie bardzo smutne informacje dotarły do nas wczorajszego dnia.
19 marca w wieku 83 lat na zawał serca zmarł Roman Arambula, meksykański animator przez wiele lat pracujący dla największych studiów animacji, a także rysujący paski i komiksy Disneya w latach 70. i 80.. Wśród czytelników prawdopodobnie jest najlepiej kojarzony z pracą nad niedzielnymi paskami komiksowymi z Mikim w latach 1983-1989, a także codziennymi historiami z Mikim w latach 1975-1984. To właśnie on zastąpił Floyda Gottfredsona, który rysował paski z dzielną myszą od 1930 do 1975 roku. W Polsce kilkanaście narysowanych przez niego pasków ukazało się na przełomie wieków w MikiMaxie.
Natomiast w Bolonii, z nocy 19 na 20 marca w wieku 74 lat zmarł Giovanni Romanini, włoski rysownik pracujący przez wiele lat nad seriami typu Martin Mystère, Kriminal, Satanik czy Alan Ford, a w latach 1992-1995 rysujący kacze komiksy dla włoskiego oddziału Disneya. Z dwudziestu jeden stworzonych przez niego komiksów Disneya, trzy ukazały się po polsku - Bliskie spotkanie trzeciego stopnia/ Problem paliwowy (DIS 36/MAM 14), Konkurs poetycki (DIS 42) i 001 kwietnia (MGG 38).
Źródło ilustracji: newsfromme.com, bedetheque.com

Komentarze

  1. Czytałem problem paliwowy on był chyba albo w mega gIga albo w mamucie był nawet trochę taki śmieszny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziś 16:40, na "Super Polsat" Kacze opowieści: poszukiwacze zaginionej lampy https://www.teleman.pl/program-tv/stacje/Super-Polsat

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mi się podoba kreska Romaniniego - taka typowo włoska, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka