Kolekcja Dona Rosy 2 "Powrót na Równinę Okropności" - przykładowe strony

Ledwie co do sprzedaży trafił siódmy tom Kaczogrodu Carla Barksa, a już Egmont udostępnił plansze z drugiego tomu kolekcji Dona Rosy. Wujek Sknerus i Kaczor Donald: Powrót na Równinę Okropności w sprzedaży pojawi się 25 marca, czyli za trzy tygodnie. 216-stronicowy tom będzie wydany w twardej okładce i cenie okładkowej 69,99 zł. Jego tłumaczem jest Jacek Drewnowski. Wydanie będzie zawierało wiele wczesnych komiksów Rosy oraz artykuły.
Drugi tom z dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Dona Rosy będzie zawierał komiksy stworzone pomiędzy 1988 a 1990 rokiem. które w większości zostały wydane po polsku w ramach 3. tomu Komiksów z Kaczogrodu z 2011 roku. W wydaniu jednak pojawią się dwie historie, których tam zabrakło. Po raz pierwszy po polsku pojawi się 4-stronicowe Back in Time for a Dime!, komiks ze świata Kaczych Opowieści, przedrukowane zostaną też szkice The Starstruck Duck, niedokończonej historii Rosy z udziałem Mikiego. Najciekawszymi opowieściami jednak powinny być dwa najdłuższe komiksy - Powrót na Równinę Okropności, kontynuacja słynnego Lost in the Andes! Barksa, a także His Majesty, McDuck, w którym Sknerus tworzy swoje własne państwo. Nie zabraknie też komentarzy Rosy oraz licznych dodatków
Więcej informacji o całej kolekcji Don Rosy znajdziecie w osobnym tekście.  Cały czas w sprzedaży można dostać pierwszy tom - Syn Słońca, który zawiera najstarsze historie stworzone przez Rosę.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Mam pytanie odnośnie kolekcji Barksa - wydania z Fantagraphics i norweskiego. Czy one są takie same? Czy FG ma więcej szczegółów o wszystkich historiach i lepszą biografię Barksa?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są różne. Kolekcja Barksa od Fantagraphics nie zawiera w ogóle obrazów, natomiast posiada inne dodatki, więcej tekstów o historiach (choć z ich jakością jest różnie).

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru