Katalog z nowymi seriami od Egmontu [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało katalog promujący cztery familijne serie - Kamila i konie, Pamiętnik Wisienki, Śledztwa Enoli Holmes i Minecraft. W nim, poza podstawowymi informacjami o komiksach, znajdziecie niewielkie fragmenty historyjek, która mogą was rozśmieszyć, a także wpłynąć na decyzję o zakupie.
  • Kamila i konie to komiks o młodej dziesięcioletniej dziewczynce, która do pewnego momentu boi się koni, lecz przez pewien przypadek trafia do klubu jeździeckiego. Autorami serii są Lili Mésange oraz Stefano Turconi, którego czytelnicy bloga mogą kojarzyć m.in. z mysiej Wyspy skarbów, Wielkiego Morza Piasku czy komiksów z serii Doubleduck, KAWA, PKNA i Ultraheroes.
  • Śledztwa Enoli Holmes Sereny Blasco opowiadają o młodszej siostrze Sherlocka i Mycrofta. Historia jest pełna przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów.
  • Pamiętniki Wisienki to pięknie namalowany komiks, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.. Autorami serii są Joris Chamblain i Aurélie Neyret.
  • Natomiast Minecraft, co może domyślić się po tytule, jest komiksem rozgrywającym się w świecie popularnej gry. Twórcami pierwszego tomu są Sfé R. Monster i Sarah Graley.
Cały katalog znajdziecie tutaj.
Warto zaznaczyć, że w ramach katalogu zostały zapowiedziane kolejne tomy wszystkich serii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedzi, w kwietniu i maju pojawią się kolejne tomy Śledztw, Pamiętników i Minecrafta, natomiast w katalogu po raz pierwszy pojawiła się wzmianka o drugim tomie Kamili i koni pod tytułem Mistrzowie, który powinien trafić do sprzedaży w lipcu.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Warto wspomnieć o darmowym dostępie do Internet Archive - jest trochę kaczorów do przeczytania i obejrzenia
    https://archive.org/search.php?query=donald+duck&&and[]=mediatype%3A%22texts%22

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka