"Czarolina", zapowiedzi kolejnych tomów oraz przesunięcia [Komiksy dla wszystkich]

Wczoraj na blogu została udostępniona informacja o katalogu z komiksami humorystycznymi, który został udostępniony przez Egmont. Jak się jednak szybko okazało, dostępna jest też szersza wersja katalogu, którą można uzyskać zapisując się na newsletter.
W niej można znaleźć informacje i fragmenty z wielu starszych serii Egmontu, ale otwiera ją zapowiedź całkiem nowej serii - Czaroliny Sylvii Douyé i Paoli Antisty. Jest to opowieść o legendarnych stworach, magii oraz poszukiwaniu prawdy o samym sobie, której główną bohaterką jest tytułowa nastoletnia Czarolina. W pierwszym tomie bohaterka przybywa na wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Premiera pierwszego tomu, Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!, jest planowana na czerwiec, natomiast drugi ma zostać wydany w listopadzie. Na razie we Francji zostały wydane dwa albumy.
W katalogu można znaleźć także dwie zapowiedzi kolejnych tomów starszych serii. Na czerwiec tego roku jest planowana premiera trzeciego tomu Ernesta i Rebeki pod tytułem Na ratunek!, natomiast w sierpniu ma się ukazać siódmy tom Ptysia i Billa pod tytułem Pamiętniki Billa, wydanie będzie zawierało albumy stworzone przez Jeana Robę.
Ciężko jednak powiedzieć czy zadeklarowanie daty premier zostaną utrzymane, ponieważ ostatnio pojawiła się informacja o przesunięciu majowych zapowiedzi Egmontu. Tytuły, które miały pierwotnie ukazać się 6 maja, czyli np. Fibi i jednorożec, zostały przesunięte na 20 maja, natomiast komiksy zaplanowane na 20 maja, np. Kraina Lodu czy Smerfy, pojawią się dopiero 3 czerwca. Przesunięcie nie dotyczy komiksów z serii Papieże w historii, które nadal są planowane na 20 maja.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela