Egmont w maju: Kraina Lodu, Smerfy, Fibi i Papieże [Komiksy dla wszystkich]

Z niewielkim opóźnieniem Egmont opublikował komiksowe zapowiedzi na maj. W związku z obecną sytuacją nie wiadomo czy odbędą się Warszawskie Targi Książki, zaplanowane na połowę maja, a wraz z nimi Komiksowa Warszawa. Potencjalna decyzja o przełożeniu targów raczej nie powinna wpłynąć na zapowiedziane tytuły. Wśród tytułów nie ma komiksów z kaczkami, ale te prawdopodobnie pojawią się w kolejnych miesiącach.

6 maja do sprzedaży trafi trzeci tom Fibi i jednorożec - Jednorożec kontra gobliny. 176-stronicowy tom zawiera kolejne sto kilkadziesiąt pasków Dany Simpson o zabawnych przygodach małej dziewczynki oraz jednorożca. Recenzję dwóch pierwszych tomów serii znajdziecie na blogu.
Tego samego dnia premierę będzie miał Kaju i Kokot – Lania lotania, czyli kolejna regionalna edycja Kajko i Kokosza. Tym razem wydawnictwo szykuje Szkołę latania w gwarze poznańskiej. Jest to już którejś z kolei regionalne wydanie słynnego komiksu Janusza Christy.

Choć na maj komiksowy dział Egmontu nie szykuje żadnego komiksu z disnejowskimi kaczkami, nie oznacza to, że nie pojawi się żaden komiks Disneya. 20 maja do sprzedaży trafi trzeci tom komiksów z uniwersum Krainy Lodu pod tytułem Ukryta moc. Jest to przedruk wydanej oryginalnie przez Dark Horse trzyczęściowej miniserii The Hero Within. Komiks został stworzony dla Disney Publishing Worldwide przez Joego Caramagnę i Kawaii Studio. Recenzję wcześniejszych tomów znajdziecie na blogu. Być może po polsku ukaże się też czwarty tomik z serii, który wkrótce zostanie wydany w USA.
Tego samego dnia zostanie wydany nie mniej ciekawy album. Na 20 maja Egmont zapowiada Awanturę w wiosce Smerfów, czyli 9. albumu serii o niebieskich stworkach. Tom, po raz pierwszy wydany w Polsce w 1998 roku, zawiera dwie historie stworzone przez Peyo - tytułową Awanturę w wiosce Smerfów, a także Gry Smerfolimpijskie.

Na maj planowany jest także drugi tom Śledztwa Enoli Holmes Sereny Blasco. Podobnie jak album rozpoczynający serię, Sprawa lady Alistair zostanie wydana w twardej oprawie i cenie okładkowej 34,99 zł.
Egmont kontynuuje wydawanie także komiksów z uniwersum Minecrafta. Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego to 88-stronicowy zbiór różnych opowieści stworzonych m.in. przez Hope Larson, Kevina Panetta, Rafera Robertsa oraz Ian Flynna.

Jednak chyba najbardziej zaskakującą majową zapowiedzią Egmontu są dwa komiksy z zupełnie nowej serii Papieże w historii. W maju Egmont zamierza wydać albumy Jan Paweł II. Nie lękajcie się oraz Leon Wielki. Pogromca Attyii. Oba komiksy ukażą się w miękkiej oprawie, będą liczyć 56 stron oraz kosztować zgodnie z okładką 34,99 zł. Format nie jest na razie znany, lecz prawdopodobnie albumy zostaną wydane w standardowym formacie A4.
Komiksy oryginalnie zostały wydane przez francuskie wydawnictwo Glenat. Poza zapowiedzianymi przez Egmont albumami, we Francji wydano dwa inne tomy - poświęcone Świętemu Piotrowi i Aleksandrowi VI. Tom o papieżu-Polaku stworzyli Dobbs, Fabrizio Fiorentino i Josie De Rosa, natomiast nad komiksem o Leonie Wielkim pracowali France Richemond i Stefano Carloni.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela