Gigant Poleca Extra 2023-03 "Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny" - zapowiedź - KAWA i Mickey Mystery

Wczoraj do sprzedaży trafił wielkanocny Gigant Poleca Extra, natomiast za półtora miesiąca, 18 kwietnia, premierę będzie miał kolejny tom serii i będzie to już piąte wydanie z kryminalnymi opowieściami. Tom Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny, podobnie jak wcześniejsze wydania z tego cyklu, będzie liczył 320 stron i zostanie wydany w formacie A5. Cena minimalnie wzrośnie, do 21,99 zł.
Wydanie będzie oparte na czwartym niemieckim LTB Crime

Kolejny tom Agentów i detektywów być może nie będzie pełen fajerwerków i wybitnych komiksów, ale na pewno jest kolejnym porządnym tomem tej naprawdę bardzo dobrej miniserii. Oczywiście spora część wydania to cykle, które przewijają się przez całą serię, takie jak kolejny komiks z Komisarzem Mikletem czy kolejna historia z Agencją Degustacji i Oceny Smaku, w której pracuje Gęgul. W tomie będą też historie o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, lecz w przeciwieństwie do poprzednich wydań, będą to dwie historie, a nie jedna.

W tomie ponownie pojawi się 68-stronicowy duński komiks z cyklu Mickey Mystery. Tak jak zwykle tworzone przez Egmont komiksy z Mkim były bardzo słabe, to właśnie historie z tej kryminalnej serii wydawanej w latach 90. czasami zaskakiwały i tak też może jest w tym wypadku. Ciekawym elementem będą komiksy z serii Mickey Mouse Mystery Magazine, słynnego niezwykle dojrzałego cyklu o Mikim, tylko nie będą to główne historie, lecz krótkie poboczne historyjki stworzone przez Ziche. Może kiedyś doczekamy się wydania MMMM po polsku, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warto podkreślić, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafią trzy wydania z komiksami Disneya - MegaGiga z komiksami o wynalazkach, który zapowiada się bardzo ciekawie, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów. Natomiast w kwietniu poza Agentami i detektywami pojawi się też kolejny Gigant.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Szkoda, że nasze wydania nie tworzą tak fajnego grzbietu jak te niemieckie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy tom gigant poleca exstra bedzie w czerwcu ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka bardzo mi sie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam poprzednie tomy, ale jeszcze nie czytałem - czy lepiej czytać według polskiej numeracji tomów czy niemieckiej? (nie spieszy mi się, mogę poczekać z naszym pierwszym tomem, bo wiem, że jakieś historie tam są kontynuacją z poprzednich niemieckich)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te tomy się nie łącza, więc nie ma to żadnego znaczenia.

   Usuń
  2. Trochę się łączą. Ogólnie, 1. tom to niemiecki tom 7., 2. tom i kolejne lecą po kolei od 1.

   Usuń
 5. A czy coś wiadomo na temat specjalnego wydania wakacyjnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby to znowu nie był tom jak balkony/kemping z samymi reprintami

   Usuń
  2. Myślę iż jest spora szansa na gigant poleca extra wydanie wakacyjne.

   Usuń
  3. Będzie GPE wakacyjny :)

   Usuń
  4. Myślę, że na pewno będzie wakacyjny i bożonarodzeniowy. I pewnie będą ciągnąć Spookyzone na halloween to zostanie jeszcze miejsce na drugi w roku tom Galaxy i Agentów

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela