Myszka Miki "Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów" - przykładowe strony

 Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować przykładowe plansze z albumu Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów, który trafi do sprzedaży 12 kwietnia. Za rozgrywający się w średniowieczu komiks odpowiadali Jean-Luc Cornette (pisarz i autor scenariuszy) i Thierry Martin (rysownik Roman de Renart czy Myrmidona). Album można już zamówić na Egmont.pl


Głównym bohaterem albumu jest żyjący w średniowieczu Miki, który prowadzi spokojne życie, aż do momentu, gdy Piotruś dowiaduje się, że mieszkający w okolicy smok strzeże wielkiego skarbu. Wówczas łotr postanawia skorzystać z multiplikującej mikstury czarodzieja Clodomira, by zdobyć bogactwa, jednak sprowadza on niebezpieczeństwo na całą krainę. Łącznie w albumie pojawią się cztery powiązane ze sobą opowieści.

Na ten moment nie wiemy, jakie są dalsze plany Egmontu odnośnie albumów z Mikim, ale Mickey et les mille Pat to tylko jeden z wielu ostatnio wydanych we Francji tomów. Choćby w ostatnim czasie został wydany tom Terror Island, który stworzył Alexis Nesme znany z Horrifiklandu.

 

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Noż k... dali takie przykładowe strony , że w ogóle mogliby ich nie dawać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dali chociażby bardzo ładną dwustronicową ilustrację.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka