MegaGiga 57 "Wielka wyprawa" - okładka i przykładowe strony

Kolejny 512-stronicowy tom z komiksami Disneya pojawi się w sprzedaży 2 czerwca, a będzie nim 57. MegaGiga - Wielka wyprawa, w którym znajdą się historie związane tematycznie z górami. W tomie pojawią się te same komiksy, co w niemieckim 106. Lustiges Taschenuch Spezial zapowiedzianym na początek maja, więc trzeba będzie trochę poczekać, zanim poznamy szczegółowe informacje o zawartości.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont już dziś możemy opublikować cały spis treści, a także 3 przykładowe strony z tomu. Niestety na podstawie tego typu ograniczonych informacji nie jesteśmy w stanie podać dokładnego składu całego tomu, ale patrząc na spis treści da się zauważyć, że nadal brakuje dłuższych komiksów, a najdłuższa historia zawarta w tomie będzie liczyć 34 strony.

Natomiast na podstawie przykładowe stron wiadomo, że tom rozpocznie historia Choćby skały śpiewały Bordiniego, po niej pojawi się Schronisko podwyższonego ryzyka Gentiny i Helda, a najdłuższym, 34-stronicowym komiksem będzie znany w Polsce Kołacz po góralsku Sistiego i Molinari. Po tym widać, że przynajmniej początek tomu nie wyróżnia się za bardzo na tle wielu poprzednich MegaGiga i Mamutów i jest mieszanką starych i nowych opowieści.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Fajna bardzo okładka...taka "dająca poczucie przestrzeni". A co do składu- okaże sie tradycyjnie po przeczytaniu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy pojawi sie komiks Barksa o Matterhorn :D ten niewinnie zadzierajacy lepek koziolek (koziorozec) - niesmialo mi to zasugerowal :P

   Usuń
  2. Na pewno nie. W gigantowych tomach pojawiają się przeważnie europejskie komiksy. Poza tym komiks pojawił się w najnowszym tomie kolekcji Carla Barksa "Skarb Pizarra"

   Usuń
  3. Wiem wiem… To był taki żart z mojej strony, nawiązujący do niedawnej, wzbudzającej wiele emocji dyskusji na forum- na temat… dubli. :)
   Poza tym koziołek z okładki raczej mocno odstaje wyglądem od tego z Barksowego komiksu ;)

   Usuń
  4. Zawsze miłe widziane dobre duble :D
   I jak widać… temat dubli jest ze mną mocno związany- zważywszy na to, ze wszystkie moje komentarze pojawiają sie w wersji zdublowanej :)

   Usuń
  5. A z poważniejszych zagadnien- mam pytanie…
   Czy ktoś z Was zamawia Giganta drogą prenumeraty? I czy macie jakieś problemy z regularnym otrzymywaniem egzemplarzy?
   Pytam, bo u mnie kiedyś nie było problemów wcale- komiks docierał do mnie nawet dzień czy dwa przed premierą. A ostatnio przychodzi z ogromnym opóźnieniem... Np do tej pory nie mam Giganta ze stycznia. Mimo, ze zgłaszałam to i wysłano mi już drugi taki sam egzemplarz…

   Usuń
  6. Zdarza się. Miałem taki sam problem z "Nocą bohaterów" z zeszłego roku. Dopiero za trzecim razem przyszło, gdy wysłali przesyłką priorytetową. A co do tego roku to nie wiem, bo zdążyłem zamówić prenumeratę dopiero od drugiego tomu, więc kupiłem w empiku.

   Usuń
  7. No to dzięki za podpowiedź.. W moim przypadku jeszcze nie było trzeciej wysyłki ale będę sie w takim razie im przypominać, jeśli ten drugi egzemplarz nie dotrze.
   A ile czekałeś suma summarum na te „Noc bohaterów”- od dnia premiery do momentu, gdy otrzymałeś wreszcie przesyłkę?

   Usuń
  8. Dość długo. Z tego co pamiętam to przesyłkę dostałem jakoś tydzień przed premierą kolejnego tomu.

   Usuń
  9. Rozumiem. Muszę sie uzbroić w cierpliwość. Ale w przyszłym roku raczej sie już nie zdecyduje na prenumeratę.

   Usuń
  10. Niektórzy mają przeboje z prenumeratą, ja natomiast przenumeruję od kilku lat i nigdy nie było większego opóźnienia niż tydzień od premiery. A często bywały tomy przed premierą.

   Usuń
  11. Może po prostu mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa bez zarzutu?
   Może to właśnie jest przyczyna problemów z prenumeratami…Nwm. Mi przez kilka pierwszych miesięcy przychodziła przesyłka o czasie. A teraz jest cyrk.

   Usuń
  12. Cóż.. jako obserwator widziałem już podobne przypadki, teraz dwa kolejne..to już rodzi pytanie- czy to pech, czy odgórne niechlujstwo.. Jak to drugie to należałoby podjąć pewne kroki, żeby ledwo po "złapaniu oddechu" ludzie sie nie zrazili do prenumeraty.

   Usuń
  13. Po prostu Poczta Polska. Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa tragicznie, to po prostu lepiej nie kupować prenumeraty. Z doświadczeń moich i co najmniej kilkunastu znajomych, wszystko jest okej.

   Usuń
  14. „Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa tragicznie, to po prostu lepiej nie kupować prenumeraty.”

   Dlatego napisałam w wiadomości powyżej, ze rezygnuje z prenumeraty od przyszłego roku…
   Skad masz wiedzieć czy „poczta działa tragicznie” dopóki nie zamówisz prenumeraty? Chyba każdy musi sie o tym przekonać… poza tym nie jest powiedziane, ze i u Ciebie kiedyś nie zacznie „działać tragicznie” poczta. Ze nie zmieni sie np listonosz, który zacznie sobie bezczelnie kraść przesylki ekonomiczne… Nie masz na to wpływu chyba? U mnie kiedyś tez nie było problemów z prenumerata…
   A co do „co najmniej kilkunastu Twoich znajomych”, to gratuluje, ze każdy z nich mieszka w miejscu, w którym poczta działa ekstra. Może mieszkacie na jednym osiedlu? :) Bo małe prawdopodobieństwo, ze są rozrzuceni po całej Polsce i u każdego wszystko jest ok. Tak czy siak gratuluje.

   Usuń
 2. A mi się to kojarzy z pierwszą sceną z gry Ace Ventura ;) Tylko pogoda nie ta ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici