MegaGiga 57 "Wielka wyprawa" - okładka i przykładowe strony

Kolejny 512-stronicowy tom z komiksami Disneya pojawi się w sprzedaży 2 czerwca, a będzie nim 57. MegaGiga - Wielka wyprawa, w którym znajdą się historie związane tematycznie z górami. W tomie pojawią się te same komiksy, co w niemieckim 106. Lustiges Taschenuch Spezial zapowiedzianym na początek maja, więc trzeba będzie trochę poczekać, zanim poznamy szczegółowe informacje o zawartości.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont już dziś możemy opublikować cały spis treści, a także 3 przykładowe strony z tomu. Niestety na podstawie tego typu ograniczonych informacji nie jesteśmy w stanie podać dokładnego składu całego tomu, ale patrząc na spis treści da się zauważyć, że nadal brakuje dłuższych komiksów, a najdłuższa historia zawarta w tomie będzie liczyć 34 strony.

Natomiast na podstawie przykładowe stron wiadomo, że tom rozpocznie historia Choćby skały śpiewały Bordiniego, po niej pojawi się Schronisko podwyższonego ryzyka Gentiny i Helda, a najdłuższym, 34-stronicowym komiksem będzie znany w Polsce Kołacz po góralsku Sistiego i Molinari. Po tym widać, że przynajmniej początek tomu nie wyróżnia się za bardzo na tle wielu poprzednich MegaGiga i Mamutów i jest mieszanką starych i nowych opowieści.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ciekawe czy pojawi sie komiks Barksa o Matterhorn :D ten niewinnie zadzierajacy lepek koziolek (koziorozec) - niesmialo mi to zasugerowal :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno nie. W gigantowych tomach pojawiają się przeważnie europejskie komiksy. Poza tym komiks pojawił się w najnowszym tomie kolekcji Carla Barksa "Skarb Pizarra"

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem wiem… To był taki żart z mojej strony, nawiązujący do niedawnej, wzbudzającej wiele emocji dyskusji na forum- na temat… dubli. :)
  Poza tym koziołek z okładki raczej mocno odstaje wyglądem od tego z Barksowego komiksu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze miłe widziane dobre duble :D
  I jak widać… temat dubli jest ze mną mocno związany- zważywszy na to, ze wszystkie moje komentarze pojawiają sie w wersji zdublowanej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A z poważniejszych zagadnien- mam pytanie…
  Czy ktoś z Was zamawia Giganta drogą prenumeraty? I czy macie jakieś problemy z regularnym otrzymywaniem egzemplarzy?
  Pytam, bo u mnie kiedyś nie było problemów wcale- komiks docierał do mnie nawet dzień czy dwa przed premierą. A ostatnio przychodzi z ogromnym opóźnieniem... Np do tej pory nie mam Giganta ze stycznia. Mimo, ze zgłaszałam to i wysłano mi już drugi taki sam egzemplarz…

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdarza się. Miałem taki sam problem z "Nocą bohaterów" z zeszłego roku. Dopiero za trzecim razem przyszło, gdy wysłali przesyłką priorytetową. A co do tego roku to nie wiem, bo zdążyłem zamówić prenumeratę dopiero od drugiego tomu, więc kupiłem w empiku.

  OdpowiedzUsuń
 7. No to dzięki za podpowiedź.. W moim przypadku jeszcze nie było trzeciej wysyłki ale będę sie w takim razie im przypominać, jeśli ten drugi egzemplarz nie dotrze.
  A ile czekałeś suma summarum na te „Noc bohaterów”- od dnia premiery do momentu, gdy otrzymałeś wreszcie przesyłkę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dość długo. Z tego co pamiętam to przesyłkę dostałem jakoś tydzień przed premierą kolejnego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem. Muszę sie uzbroić w cierpliwość. Ale w przyszłym roku raczej sie już nie zdecyduje na prenumeratę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niektórzy mają przeboje z prenumeratą, ja natomiast przenumeruję od kilku lat i nigdy nie było większego opóźnienia niż tydzień od premiery. A często bywały tomy przed premierą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Może po prostu mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa bez zarzutu?
  Może to właśnie jest przyczyna problemów z prenumeratami…Nwm. Mi przez kilka pierwszych miesięcy przychodziła przesyłka o czasie. A teraz jest cyrk.

  OdpowiedzUsuń
 12. Po prostu Poczta Polska. Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa tragicznie, to po prostu lepiej nie kupować prenumeraty. Z doświadczeń moich i co najmniej kilkunastu znajomych, wszystko jest okej.

  OdpowiedzUsuń
 13. „Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie poczta działa tragicznie, to po prostu lepiej nie kupować prenumeraty.”

  Dlatego napisałam w wiadomości powyżej, ze rezygnuje z prenumeraty od przyszłego roku…
  Skad masz wiedzieć czy „poczta działa tragicznie” dopóki nie zamówisz prenumeraty? Chyba każdy musi sie o tym przekonać… poza tym nie jest powiedziane, ze i u Ciebie kiedyś nie zacznie „działać tragicznie” poczta. Ze nie zmieni sie np listonosz, który zacznie sobie bezczelnie kraść przesylki ekonomiczne… Nie masz na to wpływu chyba? U mnie kiedyś tez nie było problemów z prenumerata…
  A co do „co najmniej kilkunastu Twoich znajomych”, to gratuluje, ze każdy z nich mieszka w miejscu, w którym poczta działa ekstra. Może mieszkacie na jednym osiedlu? :) Bo małe prawdopodobieństwo, ze są rozrzuceni po całej Polsce i u każdego wszystko jest ok. Tak czy siak gratuluje.

  OdpowiedzUsuń
 14. A mi się to kojarzy z pierwszą sceną z gry Ace Ventura ;) Tylko pogoda nie ta ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru