Lucky Luke - przewodnik po serii + zapowiedzi na 2022 [Komiksy dla wszystkich]

Lucky Luke to jedna z najdłużej wydawanych frankofońskich serii komiksowych. Cykl, który liczy dziś już ponad 80 albumów, jest nieprzerwanie wydawany od 1949 roku. Zdecydowana większość serii o samotnym kowboju została wydana w ciągu kilku ostatnich lat przez Egmont, z tego powodu wydawnictwo przygotowało specjalny przewodnik, aby można było się łatwo odnaleźć w kolejności. Warto jednak pamiętać, że wszystkie historie o Lucky'u to niezależne opowieści, a nawiązania do wcześniejszych historii występują bardzo rzadko.

Grafikę w lepszej rozdzielczości znajdziecie tutaj, natomiast tekst przybliżający cykl tu (przy okazji przypominamy, że w ramach KAI kilka lat temu pojawił się podobny artykuł). Jednak także najwięksi fani serii stworzonej przez Morrisa mogą znaleźć coś dla siebie, ponieważ przy okazji Egmont poinformował jakie tomy pojawią się po polsku do końca roku.

W tym roku na razie w sprzedaży pojawiły się Rodeo (2. tom serii) i Spadek dla Bzika (41.), natomiast na kolejne miesiące zapowiedziane są Niebezpieczne lasso (2. Kid Lucky) i Wanted Lucky Luke (2. tom spin-offu Bonhomme'a). Natomiast z grafiki wynika, że do końca roku pojawią się jeszcze: jeden klasyczny album Morrisa, w którym pojawili się Daltonowie - Wyjęci spod prawa (6.), dwa komiksy duetu Goscinny/Morris, które wcześniej pojawiły się po polsku - Daltonowie wciąż uciekają (24.) i Karawana (25.), jeden z ostatnich albumów narysowanych przez Morrisa - Marcel Dalton (67.), komiks narysowany przez Achdé - Lucky Luke kontra Pinkerton (74.) i kolejny album o młodym Luke'u - Status squaw (3. Kid Lucky).

Z opublikowanych informacji płyną dwa fakty: w tym roku Egmont zamierza wydać aż 10 komiksów o Lucky Luke'u, w tym 7 z głównej serii. Natomiast do wydania w 2023 i kolejnych latach pozostaną jeszcze 2 klasyczne albumy Morrisa, 12 komiksów duetu Goscinny/Morris, które wcześniej w różnej formie pojawiły się po polsku, 2 części spin-offu Kid Lucky oraz najnowszy album o przygodach samotnego kowboja - Lucky Luke w bawełnie. Przy obecnym tempie w 2024 roku Egmont w końcu powinien dogonić serię, co jeszcze dekadę temu wydawało się sennym marzeniem.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. W tym roku mialo wyjsc tez Lucky Luke Zmienia Siodło, hmm

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru