Chamblain i Petrossi pracują nad komiksem o Sknerusie

Oferta komiksów z bohaterami Disneya wydawanych przez francuski Glénat cały czas się zwiększa. Ostatnio także w Polsce, gdzie na ten tydzień zaplanowano premierę Mikiego i zaginionego oceanu. Jednak do tej pory wydawnictwo nie stworzyło żadnego albumu poświęconemu Sknerusowi McKwaczowi. Wkrótce ta strata będzie nadrobiona, a za komiks bierze się nie byle jaki duet, lecz Fabrizio Petrossi oraz Joris Chamblain.  

Obecnie twórcy pracują nad albumem o roboczym tytule Le Dragon de Glasgow (Smok z Glasgow), który przedstawi losy 9-letniego Sknerusa. Autorzy podkreślą, że są wielkimi fanami Życia i czasów Sknerusa McKwacza Dona Rosy, a swoim komiksem będą chcieli dołożyć drobną cegiełkę do tego dzieła. Na razie nie zdradzają szczegółów fabuły, ale wspominają, że postarają się w albumie przemycić kontekst historyczny, chociażby związany z wykorzystywaniem ówcześnie dzieci w pracy w kopalniach, ale w taki sposób, żeby album nadal nadawał się do szerokiego grona czytelników. Nad komiksem czuwa też Pascal Pierrey, który przez trzy dekady był redaktorem pisma Picsou Mag poświęconemu postaci Sknerusa.

Petrossi to włoski rysownik komiksów, który od lat pracuje nad historiami z kaczkami i myszami. W przyszłym roku po polsku pojawi się jego komiks stworzony dla Glenatu, ale kilkadziesiąt narysowanych przez jego historii czytelnicy mogli znaleźć na łamach Giganta i Kaczora Donalda. Chamblain to francuski scenarzysta, którego polscy czytelnicy na razie mogli poznać głównie jako twórcę świetnej serii komiksowej Pamiętniki Wisienki, ale, o czym mało kto wie, autor od paru lat pracuje także nad komiksami Disneya wydawanymi w Le Journal De Mickey.

Źródło ilustracji: materiały prasowe

Komentarze

 1. Ciekawie wygląda ten Sknerus, ale jak opisują losy 9-letniego Sknerusa to z daty wynika, że ma 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ma rocznikowo 10 ale jest przed jego urodzinami.

   Usuń
  2. Z tekstu artykułu o albumie wynika, że opowie on o 9-letnim Sknerusie.

   Usuń
 2. Wow, bardzo ciekawy news! Mam nadzieję, że ukaże się równie szybko w PL jak i zagranicą :) Na pewno kupię z większym zainteresowaniem niż Glenat z Mychą :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka