Donald's Happiest Adventures - nowy komiks Disneya od Trondheima i Keramidasa!

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie pisaliśmy o albumach z Mikim tworzonych przez słynnych frankofońskich twórców. Na razie wydano w Francji pięć albumów z serii, a jeden z nich - Kawa Zombo Loisela ukazał się też w Polsce, pozostałe na razie nie. Wśród pozostałych albumów jedną z ciekawszych pozycji jest komiks Mickey's Craziest Adventures Trondheima (Wyspa Burbonów Egmont 2009 i Ralph Azham Timof 2013-2018) i Keramidasa.
Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, Glénat na maj szykuje spin-off/kontynuację komiksu Trondhiema i Keramidasa. Głównym bohaterem albumu ma być tym razem Donald, a pozycja ma nosić tytuł Donald's Happiest Adventures. Tak samo jak wcześniejszy album, komiks ma mieć 48 stron i został stworzony przez ten sam duet twórców. W historii poza Donaldem pojawią się także inne postaci Disneya, takie jak Miki, Babcia Kaczka czy Goguś, a ważną rolę ma odgrywać Sknerus McKwacz. Opis komiksu po francusku znajdziecie na stronie wydawnictwa.
Czy wydanie tego albumu oznacza, że po serii z albumami znanych twórców z Mikim, powstanie podobna seria z historiami z Donaldem? Na razie brak takich informacji, ale sądzę, że istnieje spora szansa na to. Ostatnio natomiast pojawiły się plotki, że Corteggiani wraz z Petrossim tworzą komiks dla Glénatu. Miejmy natomiast nadzieję, że zarówno wydawane przez Glénat komiksy z kaczkami jak i myszami zostaną wydane w Polsce.
Egmoncie, wydaj to (ale najpierw Mickey's Craziest Adventures)!
 Źródło ilustracji: Facebook - Glenat 

Komentarze

  1. Kojarzysz jak sprzedała się Kawa Zombo? I co za tym idzie są realne szanse na kolejne komiksy z tej serii?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela