Trzeci tom "Kaczogrodu Carla Barksa" już w styczniu!

Jeszcze do sprzedaży nie trafiły dwa pierwsze tomy Kaczogrodu Carla Barksa, a już na Egmont.pl został zapowiedziany kolejny tom kolekcji. Już 23 stycznia swą premierę będzie miał trzeci tom serii pt. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–1955. Tom będzie liczył 240 stron i zostanie wydany w cenie 69,99 zł.
W albumie znajdą się komiksy z trzeciego tomu norweskiej kolekcji, czyli ponad 200 stron historii stworzonych przez Carla Barksa z jednego z jego najlepszych okresów w karierze. Najciekawszymi historiami tomu będą długie komiksy takie jak tytułowe Siedem miast Ciboli (historia która zainspirowała Lucasa i Spielbega), The Mysterious Stone Ray (w Polsce wydano sequel Rosy) czy The Lemming with the Locket (zaadaptowane na odcinek oryginalnych KO). Trzy niezwykłe klasyki, trzy niewydane w Polsce historie, które zostały docenione przez czytelników na całym świecie! Dodatkowo w tomie pojawi się cały zestaw genialnych ten-pagerów z genialnym świątecznym komiksem W zanurzeniu na czele oraz dwa świetne obrazy Barksa (jeden z nich widzicie poniżej).
Czy warto mieć w kolekcji Siedem miast Ciboli? Chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie...
Uwaga, jeszcze dziś na blogu pojawił się przedpremierowa fotorelacja z pierwszych dwóch tomów kolekcji Barksa. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na Facebooku. Przy okazji mogę oficjalnie ogłosić, że jestem redaktorem merytorycznym serii.

Komentarze

 1. Czy tak samo jak Norweska kolekcja, polski zbiór będzie liczył 30 tomów ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratukacje! Odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu! Bez wątpienia przyczyniłeś się do tego, że polscy kaczkofani poznają historie samego "Good Duck Artist" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym aby ktoś napisał o Kaczogrodzie Carla Barksa w Wikipedii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko trochę szkoda że zmieniono historię tytułową z Leminga z medalionem na Siedem miast. Jakoś tamten komiks lubię bardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Leming" był historią tytułową oryginalnie tylko dlatego, że jest to norweska kolekcja, a komiks rozgrywa się w Norwegii.

   Usuń
 5. Tak przy okazji.

  Pamiętam z dzieciństwa (wczesne lata 90-te) jakąś książeczkę dla dzieci, w której była (jak się dowiedziałem później), pisana prozą, adaptacja "Opowieści przedświątecznej" Barksa. Pamięta ktoś może co to za książeczka, bo już dawno jej nie mam?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka