Zaprezentowano okładki "Kaczogrodu Carla Barksa"!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować okładki dwóch listopadowych tomów Kaczogrodu Carla Barksa, które trochę się różnią od tych zaprezentowanych w Łodzi. Obie składają się z wycinków z różnych komiksów i okładek, przez co przypominają trochę okładki kolekcji od Fantagraphics, choć wypadają na ich tle słabiej.
Poza okładkami, polska edycja będzie kopią norweskiej kolekcjiOznacza to, że już w pierwszych tomach pojawiają się jedne z najlepszych komiksów stworzonych przez Barksa. W tomie Powrót do Klondike i inne historie znajdą się m.in. takie komiksy jak tytułowy Powrót do Klondike (najlepszy komiks Disneya w historii wg użytkowników Inducks), Trick or Treat, Horseradish Story (15. miejsce na Inducks), Jajecznica Wielka czy Wyznawca rzucizmu. W Moja snów dolina i inne historie  najciekawszymi historiami będą Moja snów dolina (2. miejsce na Inducks), The Secret of Atlantis (5.), Na wyspie Menehune (20.), (Nie) wszystko można kupić czy Raffle Reversal
Przypominamy, że każdy z tomów będzie kosztować 69,99 zł, zostanie wydany w twardej oprawie i będzie składał się z ok. 250 stron komiksów, ilustracji i artykułów. Tłumaczem będzie Jacek Drewnowski. Dwa pierwsze tomy trafią do sprzedaży już 28 listopada. Już teraz możecie zakupić je w przedsprzedaży na egmont.pl  - Powrót do Klondike i Moja snów dolina. Sporo doskonałych komiksów Disneya w świetnej cenie!
A co wy sądzicie o okładkach? Podobają się wam, czy może wolelibyście by wyglądały inaczej? Czekamy na wasze opinie.

Komentarze

 1. W/g mnie są super! Nie wiem jakie były w oryginale, ale najważniejsze, że jest zachowany pewien wzór graficzny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Norweskie to (delikatnie mówiąc) najlepsiejsze nie były - https://inducks.org/issue.php?c=no%2FCBA++1

   Usuń
  2. Norweskie były słabe ale szwedzkie https://inducks.org/issue.php?c=se%2FCBA++1#p011 wyglądały lepiej i osobiście podobałoby mi się gdyby je wykorzystano (szwedzka kolekcja ciągle wychodzi, może jakaś koprodukcja i wspólne drukowanie żeby zmniejszyć koszty wchodzi w grę?).

   W pierwszym momencie polskie okładki wydawały mi się brzydkie, kiedy się z nimi opatrzyłem wyglądają ciut lepiej ale wciąż nie jestem przekonany. Po prostu wolę gdy wykorzystuje się okłądki dedykowane do komiksów lub charakterystyczne kadry tak, że na pierwszy rzut oka można rozpoznać co jest w tomie. Te są trochę nijakie, po prostu kilka randomowych obrazków i tyle. Ale czekam z niecierpliwością na kolekcję, tyle lat czekania na wydanie zbiorczych tomów BArksa!

   Usuń
 2. Szczerze mówiąc mi się nawet podobają. Ale ciekawe jak będą prezentować się na tomach i jakie zrobią grzbiety.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie nie jest źle ale jakby czegoś nieco brakowało. Może ten "Kaczogród" jakimś innym kolorem (np zloty?). Może dobór obrazków inny np w tomie "Powrót do Klondike" bardziej coś ze Zlotką? Może tło nieco inne niż to ecru?
  Ogólnie mogłoby być lepiej ale nie ma co narzekać:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolałbym, żeby były jak w serii wydawanej przez Fantagraphics. Ale cieszę się, że nie są takie, jak z norweskiego wydania. Więc tragedii nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamawiając komiksy w dniu uruchomienia przedsprzedaży 19.09.2018 (podziękowania dla autora artykułu na tej stronie za info) zapłaciłem niecałe 50 zł. Teraz już kosztują 60 zł. I zauważyłem, że nie jest to jedyny przypadek ze wzrostem cen. Zatem wniosek jest prosty: jak ktoś i tak planuje kupić, to lepiej nie zwlekać. Mówię oczywiście o oficjalnym sklepie Egmontu. Jak jest w innych - nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu promocja na zapowiedzi się skończyła. Pewnie za parę dni/tygodni będzie ponownie 25 lub 30%.

   Usuń
 6. Pojawienie się po raz pierwszy w Polsce kolekcji mistrza Barksa jest bez wątpienia sporym wydarzeniem, a Egmont jak zwykle słabo się przykłada do jakości wydań kaczych komiksów (mam na myśli okładkę i nazwę serii). :/ Nie jest źle, ale na pewno można było znacznie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szału nie ma, ale i tak jest lepiej, niż te okładki w wydaniu norweskim.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Radku, gratuluję. Ciężka praca, wynikając z prawdziwej pasji, popłaca. Wydatnie przyczyniłeś się do tego, że Egmont dostrzegł zaangażowanie i potencjał grupy dorosłych/młodych dorosłych kaczkofanów i zaczął wydawać coś więcej, niż słabnący KD czy giganty. Brawo. Dziękuję Ci za Twoje zaangażowanie. Oby tylko się nie zniechęcili i doprowadzili całą serię do końca!

  OdpowiedzUsuń
 10. W sytuacji, gdy będzie u nas wydany CAŁY Barks, jaki jest sens dalszego sprowadzania ze Stanów kolekcji Fantagraphics (poza kolekcjonerskim)? Jeżeli się było nałogowym czytelnikiem w dzieciństwie a dzisiaj po prostu miłośnikiem, nie takim fanatykiem jak Radek Koch ;p

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar