Kaczogród Carla Barksa "Powrót do Klondike" i "Moja snów dolina" - dziś oficjalna premiera [Czas na Barksa]

Choć w wielu księgarniach dwa pierwsze tomy Kaczogrodu Carla Barksa są dostępne od kilku dni, to dopiero dziś, 28 listopada 2018 roku, miała miejsce oficjalna premiera Powrotu do Klondike oraz Moja snów dolina, dwóch pierwszych tomów kolekcji zbierającej wszystkie komiksy najsłynniejszego twórcy historii z Kaczogrodu. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie w osobnym tekście.
Z tego powodu także dziś na fanpage'u oraz Instagramie pojawiła się ostatnia ciekawostka związana z Barksem i jego komiksami. Nie oznacza to, że w ciągu najbliższych dni nie pojawią się na blogu kolejne artykuły, ponieważ jeszcze co najmniej dwa planujemy na najbliższe dni. Jeden z nich ma być tekstem o cenzurowaniu komiksów Barksa, natomiast drugi będzie porównaniem kolekcji od Egmontu z wydaniem Fantagraphics. Mam nadzieję, że mimo opóźnienia, przeczytacie z chęcią teksty.
Przy okazji informujemy, że zarówno najnowszy Gigant jak i grudniowy MegaGiga są już dostępne w Bonito i Arosie.

Komentarze

 1. Czy wyjdą numery specjalne Kaczogrodu Carla Barksa jeśli tak to kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałem dzisiaj w Empiku przy okazji wpadnięcia po inne rzeczy i po prostu muszę to mieć. Na stronie Egmontu w przedsprzedaży jest też trzecia część - "Siedem miast Ciboli".

  OdpowiedzUsuń
 3. Numery specjalne czyli dodatkowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko z czym? Seria składa się z 30 tomów zawierających komplet komiksów Barksa.

   Usuń
 4. A właśnie: Kolekcja zawiera wszystkie komiksy narysowane przez Barksa czy napisane przez niego?

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem że to będzie tak że 1 tom ma historyjki z lat 1952-1953, drugi z 1953-1954 itd. aż tom 30 będzie z lat 1981-1982?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Cała norweska kolekcja składa się z 30 tomów zbierających wszystkie komiksy narysowane i/lub napisane przez Barksa. Pierwsze 18 tomów to komiksy od Powrotu do Klondike (1952) do The Doom Diamond (1967), kiedy Barks skończył rysować komiksy, kolejne 10 tomów wraca do początku (1942) i zbiera wcześniejsze komiksy, natomiast 2 ostatnie tomy składają się z późniejszych komiksów, które Barks tylko napisał. "

   Usuń
 6. Prawdopodobnie kolekcja nie będzie zawierała tego komiksu : https://inducks.org/story.php?c=W+LFC+++7-01 gdzie Barks jest jednak tylko (A może ,,aż") jednym z rysowników.

  OdpowiedzUsuń
 7. Był kiedyś drugi tom Kaczogrodu z lat 2004-2009-Kaczogród-Carl Barks. Czy w Kaczogrodzie Carla Barksa(w tym od 2018) będą opublikowane komiksy takie jak w tym wcześniejszym?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz