Kaczor Donald 2018-12 - od dziś w sprzedaży - URODZINY MIKIEGO - Ferioli, Murry, Barks

Egmont w tym roku uwielbia pozytywnie zaskakiwać. Już wszystko wskazywało na to, że Polskę ominą wszystkie wydania związane z 90. urodzinami Mikiego, aż tu pojawił się dzisiejszy KD. Kaczor Donald, w którym powinien być bardzo przeciętny 45. numer skandynawskich tygodników, zamiast tego, dokładnie 2 dni przed rocznicą, pojawiło się wydanie związane z urodzinami Mikiego. A w środku komiksy zacnych twórców.

- Okładka
- Pies morski- 1/4 strony
- Parostatkiem w kaczy rejs - scen. Pat i Carol McGreal, rys. Ferioli - 10 stron
- Filmowa tajemnica - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Bandyci czasu  - scen. Sune Troelstrup, rys. Cynthia Pineda - 7 stron
- Magia pogody - scen. Peter Snejbjerg, rys. Diego Bernardo - 3 strony
- Powrót z wakacji - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- Poszukiwacze zaginionej marki - scen. Carl Barks*, rys. Paul Murry - 15 stron
- Niezawodny pechowiec - 1 strona
- Znalezione nie kradzione - 4 strony
- Urodzinowa kolacja -  rys. Ferioli - 1 strona

Każdy fan komiksów czy filmów Disneya zauważy, że okładka dzisiejszego Kaczora Donalda nawiązuje do pierwszego filmu z Mikim - Williego z parowca. Jest to według mnie świetny hołd złożony historycznej krótkometrażówce, a także doskonała... reklama komiksu Ferioliego, który otwiera numer. W sumie w numerze znajdują się aż dwie historyjki katalońskiego rysownika.
Urodzinowa historyjka nie jest jedynym dłuższym komiksem zamieszczonym w numerze, ponieważ w środku pojawia się aż 15-stronicowy klasyczny komiks Murry'ego ze scenariuszem... Barksa? Nie jest to do końca prawda, ponieważ Poszukiwacze zaginionej marki to tylko remake słynnego komiksu The Gilded Man. Nie zmienia to faktu, że jeden z ciekawszych komiksów z Mikim pojawił się w Polsce.
Numer uzupełniają inne krótsze komiksy, który prezentują szeroki przekrój postaci. Jest i komiks o Sknerusie, jest też o Siostrzeńcach, a swoje 3 strony ma też Magika De Czar. Bardzo mi się podoba w KD po zmianach, że w każdym numerze jest przekrój różnych historyjek. Tym bardziej widać to w tym razem, ponieważ po raz pierwszy od miesięcy brakuje Kaczych Opowieści. Czy dobrze? Jeden rabin powie tak, drugi nie.
Ja natomiast polecam wam ruszyć do kiosków i kupić dzisiejszego KD. Jedyną komiksową publikację, którą Egmont Polska przygotował na 90. urodziny Mikiego. Kolejny numer pisma trafi do sprzedaży 18 grudnia i będzie prawdopodobnie zawierał świąteczne historie.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Ferioli ujął mnie tym jak oddał mimikę poszczególnych postaci (np. str. 8 - Donald z założonymi rękami i Miki str. 49). Nie znam się na rysownikach Disneya, ale obydwa jego komiksy kupiły mnie rysunkami. Do tego super okładka, no i bardzo dobrze, że nie ma nowych KO (choć rabinem nie jestem :> ). Na początku byłem zainteresowany, ale nie widzę w tych historyjkach nic ciekawego. Tylko dlaczego reklama Kaczogrodu Barksa znajduje się na ostatniej stronie w malutkim rozmiarze?! Przecież to darmowa reklama. Do tego na zdjęciu jest inna okładka pierwszego tomu niż ta pokazana na blogu.

  Pozdrawiam i miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda tylko że nie wydają np. jakiegoś KD wyd. spec. jak w 2004 roku. Mogli by zebrać najlepsze komiksy z Mikim

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eeee... Nie. Prosimy zerknąć do krótkometrażówki.

   Usuń
 4. Jakiś błąd z kierowaniem do inducks z 3, 4 i 5 historyjką

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historyjki te nie są jeszcze zindeksowane Inducks, najważniejsze informacje o nich podajemy obok nich, a linki kierują do stron, w których w przyszłości będą strony historyjek.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka