Czy Disney+ wystartuje także w Polsce?!

Dwa dni temu Bob Iger, prezes The Walt Disney Company, ogłosił że od dawna zapowiadana platforma streamingowa Disneya ostatecznie będzie nosiła nazwę Disney+ i będzie podzielona na pięć bloków tematycznych: Disney, Pixar, Star Wars, Marvel i National Geographic. Start platformy w USA jest zaplanowany na drugą połowę przyszłego roku.
Nadal jednak nie wiadomo kiedy i czy VOD wystartuje w Europie w tym w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że start Disney+ w Polsce nastąpi wcześniej niż później. Obecnie polscy użytkownicy wchodzący na stronę disneyplus.com są przekierowywani na polską podstronę, która jest w pełni przetłumaczona i umożliwia zapisanie się do newslettera. Może to oznaczać, że w Polsce Disney+ wystartuje w tym samym momencie co w USA lub z niewielkim opóźnieniem.
Nadal nie do końca wiadomo co znajdzie się w ofercie Disney+. Na pewno pojawi się w nim kilka zupełnie nowych produkcji oryginalnych takich jak aktorska wersja Zakochanego kundla czy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Planowany też jest serial ze świata Potworów i spółki czy nowa produkcja z Muppetami. Prawdopodobnie w serwisie znajdzie się też Legenda o Trzech Caballeros. Nie wiadomo czy w serwisie będą pojawiały się równo z premierą telewizyjną odcinki np. Kaczych Opowieści, a także czy będą w nim dostępne klasyczne seriale. Nadal także nie jest znana cena usługi. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy czy lat będziemy stale informować o najważniejszych (szczególnie z kaczego punktu widzenia) informacjach dotyczących usługi.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!