IDW przedrukuje paski z Jose i Panchito!

IDW ogłosiło, że w lipcu przyszłego roku wyda czwarty i ostatni tom Silly Symphonies: The Sunday Newspaper Comics, czyli serii zbierającej wydawane pomiędzy 1932 a 1945 niedzielne paski o różnych bohaterach Disneya najczęściej znanych z krótkometrażówek Silly Symphonies, lecz nie tylko. Wcześniejsze tomy zawierały m.in. historie z Żeliborem Żukiem, Donaldem czy Pluto.
Na ostatni tom będą składały się paski z lat 1942-1945, z których zdecydowana większość to historie z Jose Cariocą czy Panchito. Łącznie w tomie pojawi się ponad 100 pasków z Jose i ponad 50 z Panchito. Rysownikiem historii z członkami Trzech Caballeros był Paul Murry, który niedługo po tym zaczął rysować dla Westernu komiksy z Mikim. Tom będzie prawdziwą gratką dla fanów obu postaci, ponieważ po ponad 70 latach od publikacji, paski z Jose i Panchito ponownie pojawią się po angielsku.
Wydawnictwo zaprezentowało też trzy przykładowe plansze przedstawiające wydanie. 192-stronicowy tom zostanie wydany w cenie 49,99 dolara i pojawi się w gigantycznym formacie 300 mm na 215 mm (większym od A4).
Źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW

Komentarze

 1. Czy niektóre komiksy z Jose Cariocą lub Panchito wydano w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te? Nie.
   Ale Jose pojawił się m.in. w komiksach w MegaGiga "Szaleństwo w Rio"
   Natomiast Panchito w historii Roty z KD 2014-11.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru