Przeciętne wakacje cz. 2 - dane o sprzedaży KD w sierpniu 2018

Przed weekendem ZKDP zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w sierpniu 2018 roku, jednym z notowanych czasopism jest miesięcznik z komiksami Disneya - Kaczor Donald. Tym razem tak się złożyło, że dane są praktycznie identyczne jak miesiąc wcześniej.
Z danych wynika, że lipcowy numer pisma (KD 2018-09) sprzedał się w 18 443 egz. Nakład pisma natomiast wyniósł 39 000 egz. Z przedstawionych danych wynika, że sprzedało się 47,3% wydrukowanych egzemplarzy. Wynik sprzedaży jest bardzo podobny do średniej za pierwsze osiem miesięcy 2018 roku, która wyniosła 18 410 egz.
Czy jest dobrze? Nie. Czy jest źle? Też nie. Nadal jest bardzo średnio, mimo zmian w piśmie. Ciekawe jednak jak sprzeda się kolejny numer pisma, w którym choć były klocki Lego, to pismo miało problemy z dystrybucją w Ruchu.
Przy okazji przypomnę, że październikowy numer Kaczora Donalda, z 43 stronami komiksów w tym z komiksem Barksa jeszcze do czwartku znajdziecie w kioskach.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Kurcze, faktycznie nie dość dobrze. A zmiany były naprawdę na lepsze. Pewnie ta fatalna dystrybucja psuje cały misterny plan.. Ale oby było lepiej. Z ciekawostek dziwię się, że z brakujących mi ok. 50 numerów "KD" sporo jest z lat wcale nie dawnych..skoro nakład się nie sprzedał czemu nigdzie nie jest to osiągalne? (lata 2013, 2014 i część 2015) Jakby ci co chcieli kupili trzymają dla siebie a oferty sprzedaży są bardzo rzadko a traf jeszcze bez duplikatów.. Nie wiem czym jest to spowodowane..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Idą na przemiał pewnie. To nie lata 90/00 że jeszcze oferują sprzedaż nr archiwalnych.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony