Komiksowe premiery - listopad 2018 - kolekcja Barksa, Kwakenstein i Casty

Listopad, szczególnie w tym roku, powinien obfitować tytuły związane z Mikim i jego 90. urodzinami. Tak się jednak nie będzie, a tym razem portfele i półki fanów przejmą kaczy bohaterowie z Kaczogrodem Carla Barksa na czele. Po wielu latach wyczekiwana kolekcja ukaże się w Polsce. Przy okazji przypominamy, że od zeszłej niedzieli codziennie na fanpage'u oraz Instagramie publikujemy ciekawostki dotyczące twórczości Barksa.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
16 listopada - Kaczor Donald 2018-12 - 9,99 zł
Na razie nie są znane szczegóły dotyczące kolejnego wydania Kaczora Donalda. Prawdopodobnie pojawią się w nim komiksy z 23. tegorocznego niemieckiego Micky Maus, czyli m.in. historia Miguela o wizycie kaczek w Danii czy komiks Vicara Wyścigówka wyścigowa. W numerze powinien pojawić się też The Giant Butterfly of Duckburg! z bohaterami Kaczych Opowieści.
27 listopada - Gigant Poleca 215: Doktor Kwakenstein - 15,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Ostatni w tym roku Gigant będzie zawierał kilka wyjątkowo ciekawych komiksów. Najciekawiej zapowiada się 72-stronicowy komiks Enny i Celoniego (twórców Draculi) - Kwakenstein, kacza parodia klasycznej powieści Mary Shelley, która przez włoskich czytelników została uznana za najlepszy kaczy komiks 2016 roku. Dodatkowo: komiksy Casty'ego i Cavazzano oraz spotkanie H. Bogarto z Superkwękiem. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.
28 listopada - Kaczogród Carla Barksa 1: Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952–1953 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Must-have! Pierwszy tom 30-tomowej kolekcji komiksów Carla Barksa będzie zbierał ponad 200 stron komiksów z najlepszego okresu w karierze twórcy Sknerusa. W tomie znajdziecie m.in. Powrót do Klondike (najlepszy komiks Disneya w historii wg użytkowników Inducks), Trick or Treat, Horseradish Story (15. miejsce na Inducks), Jajecznicę Wielką (jeden z najlepszych ten-pagerów) czy Wyznawcę rzucizmu. Dodatkowo: artykuły i świetne tłumaczenie Jacka Drewnowskiego.
28 listopada - Kaczogród Carla Barksa 2: Moja snów dolina i inne historie z lat 1953–1954 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Także must-have! Kolejne ponad 200 stron najlepszych komiksów Disneya w historii. W tomie najciekawszymi historiami będą Moja snów dolina (2. miejsce na Inducks), The Secret of Atlantis (5.), Na wyspie Menehune (20.), (Nie) wszystko można kupić czy Raffle Reversal. Więcej informacji o tomach znajdziecie w artykułach na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
7 listopada - Disney Afteroon Giant #1 - 5,99 $
Numer niedostępny w Polsce. W serii będą przedrukowane komiksy Boomu, w 1. zeszycie pojawią się pierwsze części Rightful Owners i Worldwide Rescue.
7 listopada - Disney Classics: Treasure Island starring Mickey Mouse - 10,99 $
Pierwsza z serii disnejowskich parodii od Dark Horse'a. Tom będzie zawierał wydaną także w Polsce parodię Wyspy skarbów stworzoną przez Radice i Turconiego. Więcej o serii pisaliśmy kilka miesięcy temu.
7 listopada - DuckTales #14 - 3,99 $
Numer niedostępny w Polsce
7 listopada - Uncle Scrooge: My First Millions #2 (of 4) - 3,99$
Zeszyt z drugim komiksem z milionowej serii (wydawanej kiedyś w Gigancie).
14 listopada - Disney Tsum Tsum Kingdom - 7,99 $
Numer niedostępny w Polsce. One-shot z bohaterami zabawek z serii Tsum Tsum
14 listopada - Disney Rosa Duck Library Vol. 10: The Old Castle's Other Secret  - 29,99 $
Dziesiąty i ostatni tom kolekcji Rosy będzie zbierał komiksy wydane w Hall of Fame: Don Rosa 10 m.in. List do domu.
14 listopada - Disney Rosa Duck Library Box Set Vol 09 & 10 - 49,99 $
Ostatni pakiet zbierający dwa tomy (dziewiąty i dziesiąty) kolekcji Rosy.
21 listopada - Disney Mickey Mouse: The Greatest Adventures - 49,99 $ - POLECAMY!
Niezwykłe wydanie z okazji 90-lecia Mikiego, 300-stronicowy zbiór z pokolorowanymi paskami Gottfredsona wydany w formacie A4. Tom ma zawierać m.in. Mickey Mouse In Death Valley, The Gleam i The Atombrella and the Rhyming Man. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie w osobnym newsie.
21 listopada - Tangled: Hair Raising Adventures #3 (of 3) - 3,99 $
Numer niedostępny w Polsce. Trzeci i ostatni zeszyt miniserii o bohaterach serialu Zaplątani
28 listopada - Disney Comics and Stories #2 - 5,99$
W drugim po restarcie numerze WDC pojawią się m.in.  Lonesome Ghosts Ambrosio i Sciarrone (adatapcja krótkometrażówki Przestarszone duchy) oraz komiks Vicara Sports Photographer.
28 listopada - Disney Classics: Moby Dick starring Donald Duck- 10,99 $
Kolejny tom serii z disnejowskimi parodiami będzie zawierał wydaną także w Polsce parodię Moby Dicka stworzoną przez Artibaniego i Motturę . Więcej o serii pisaliśmy kilka miesięcy temu.
28 listopada - Mickey and Donald Christmas Parade #4 - 6,99 $ - POLECAMY!
W świątecznym wydaniu specjalnym pojawi się m.in. The Coat of Many Dollars (679. miejsce na Inducks) Casty'ego jak i Claus in the Contract Kurse i Heymansa.
28 listopada - Uncle Scrooge: My First Millions #3 (of 4) - 3,99$
Zeszyt z trzecim komiksem z milionowej serii (wydawanej kiedyś w Gigancie).

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
10 listopada - Wielki zły lis - cena nieznana
Komiks Benjamina Rennera o lisie nagrodzony nagrodą festiwalu w Angoulême.
21 listopada - Ernest i Rebeka 2: Szkoła wygłupów - 39,99 zł - POLECAMY!
21 listopada - Ptyś i Bill 2: Śmiech to zdrowie! - 39,99 zł - POLECAMY!
W listopadzie Egmont wyda dwa kolejne tomy z linii Komiksy są super. Co warte zaznaczenia, drugi tom Ptysia i Billa będzie zawierał klasyczne albumy Jeana Roby. Więcej informacji o linii znajdziecie w osobnym newsie.
21 listopada - Smerfy i Wioska Dziewczyn 2: Zdrada Jaskierki - 19,99 zł
21 listopada - Garfield. Tłusty koci trójpak 2 - 79,99 zł
Drugi tom serii zbierającej chronologicznie paski z Garfieldem. Tym razem pojawią się paski wydane od kwietnia 1980 do stycznia 1982.

Jeżeli kojarzycie, że w listopadzie zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy znajdziecie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW,  Egmont, Fantagprahics, Dark Horse,

Komentarze

 1. Czy w kolekcji Barksa te nowe kolory pasują do komiksów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie tak. Za kilka dni powinny pojawić się przykładowe strony.

   Usuń
  2. Osobiście przyzwyczaiłem się do kolorowań ze starych KD, mam nadzieję że nowe też będą ok

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela