Kaczogród Carla Barksa 1 i 2 - przykładowe strony [Czas na Barksa]

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować plansze z dwóch pierwszych tomów Kaczogrodu Carla Barksa - Powrót do Klondike oraz Moja snów dolina. Oba tomy trafią do sprzedaży 28 listopada, mają po 240-256 strony i zostaną wydane w cenie okładkowej 69,99 zł. W każdym z tomów znajdziecie ponad 200 stron komiksów Carla Barksa, najsłynniejszego twórcy komiksów Disneya w historii. O kolekcji więcej przeczytacie także w osobnym tekście.


Oba zapowiedziane tomy to must-have'y, pełne najsłynniejszych komiksów z Donaldem i Sknerusem.  W tomie Powrót do Klondike i inne historie znajdą się m.in. takie komiksy jak tytułowy Powrót do Klondike (najlepszy komiks Disneya w historii wg użytkowników Inducks, historia która zainspirowała Rosa do stworzenia ŻiCSM), Trick or Treat, Horseradish Story (historia z udziałem McFajfusa i Zgryzika), Jajecznica Wielka czy Wyznawca rzucizmu. W Moja snów dolina i inne historie  najciekawszymi historiami będą Moja snów dolina (2. miejsce na Inducks, Rosa stworzył sequel historii), Tajemnica Atlantydy (5.), Na wyspie Menehune (20.), (Nie) wszystko można kupić czy Raffle Reversal.
Mamy nadzieję, że w komentarzach dacie znać jak wam podobają się przykładowe plansze. Już na pierwszy rzut oka widać, że zarówno kolorowanie jak i liternictwo jest znacznie lepsze niż w zeszłorocznym Życiu i czasach Sknerusa McKwacza.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Wygląda nieźle. Fajnie, że użyli czcionki imitującej odręczne pismo. Tylko te kolory na kadrze z bójki w saloonie takie... "cukierkowe". Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowania wyglądają ok chociaż miałem wątpliwości. Plansza z mapą- pierwsza klasa! :-) Niestety mam podobne odczucia nt kolorowania bójki w saloonie- zbyt kolorowo i dziecinnie to wyszło- psuje nieco klimat.
  To samo odczucie mam nt. czerwonych grzbietow.
  Ale ogólnie rzecz biorąc jest DOBRZE!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego Zyzio ma zieloną czapkę (druga strona)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z oryginałem i nazewnictwem stosowanym w komiksach Disneya w Polsce od ok. 15 lat (wcześniej było różnie) Zyzio ma zieloną czapkę.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar