Netflix stworzy animowaną adaptację "Gnata"! [Komiksy dla wszystkich]

Tuż przed chwilą ogłoszono, że Netflix kupił prawa do ekranizacji komiksu Gnat, humorystycznej sagi fantasy Jeffa Smitha opowiadającej o przygodach rodziny Gnatów. Historia zostanie zaadaptowana w formie serialu animowanego. 
Komiks Jeffa Smitha powinien być doskonale znany polskim czytelnikom, ponieważ niedawno w całości ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont, a wiele tekstów o nim znajdziecie na łamach bloga. Tytuł zdobył wiele nagród Eisnera i Harveya, a także sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Jedną z inspiracji Smitha do stworzenia serii były komiksy Carla Barksa z Sknerusem.
Do wiadomości odniósł się sam Jeff Smith, który stwierdził, że czekał na to długi czas. Dodał, że Netflix jest idealnym miejscem dla "Gnata". Fani komiksu wiedzą, że seria była rozwijana rozdział po rozdziale i tom po tomie, a seriale animowane są tworzone w podobny sposób. Zespół Netflixa rozumie "Gnata" i jest zaangażowany w zrobienie czegoś naprawdę specjalnego.
Nie będzie to pierwsza próba przełożenia Gnata na animację. Przez dekadę plany na zekranizowanie komiksu miał Warner Bros. Od 2008 roku podejmowano różne próby przełożenia serii na film. W 2016 roku ogłoszono, że Mark Osborne, znany z produkcji takich filmów jak Kung Fu Panda czy Mały książę, ma być współscenarzystą i reżyserem pierwszego filmu o Gnacie. Jednak także ten projekt nie doszedł do skutku.
A co wy sądzicie o tej informacji? Myślicie, że uda się stworzyć bardzo dobrą animowaną adaptację Gnata? Czy może serial nie dorówna komiksowi?
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egomnt
Źródło informacji: Variety

Komentarze

  1. Bardzo fajna wiadomość! Czytałem o planach kinowych ale jak widzę z nich nici. Czekam zatem na serial.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka