Fantagraphics zapowiada na 2022: Casty, Hubbard i Barks

Fani amerykańskich wydań komiksów Disneya od Fantagraphics musieli trochę poczekać na zapowiedzi na 2022 rok, ale w końcu poinformowano jakie tytuły pojawią się w szczególności w pierwszej połowie roku. Nie zabraknie oczywiście kolejnych tytułów Disney Masters jak i nowego tomu kolekcji Barksa.

Na 26 kwietnia w końcu zapowiedziany został 19. tom Disney Masters, który w katalogach niektórych hurtowni wisiał już od wielu miesięcy. Mowa tu o Mickey Mouse: Trapped in the Shadow Dimension i będzie on poświęcony komiksom włoskiego mistrza mysich historii - Casty'emu. W środku pojawią się dwie długie mysie opowieści zaliczane do najlepszych komiksów ostatnich lat: tytułowa historia o Protoniku Bip-Bip i Fantomenie i znany także w Polsce The World to Come z Ele-Mele, dodatkowo pojawi się kaczy komiks: The Terrible, Terrible Triple-Dimensional Beagle Boy

28 czerwca ma się pojawić 20. tom serii, który będzie także drugim wydaniem poświęconym Dickowi Kinneyowi i Alowi Hubbardowi, czyli dwóm amerykańskich twórcom, którzy najbardziej są znani ze stworzenia Dziobasa. W Donald Duck: 20,000 Leaks Under the Sea pojawi się m.in. tytułowy komiks, ale też A Midsummer's Nightmare czy It's Only Money. To tylko niewielka część tomu, ponieważ 184-stronicowe wydanie będzie wypełnione wieloma doskonałymi opowieściami, głównie z Dziobasem w roli głównej.

Natomiast 16 sierpnia do sprzedaży trafi kolejny Disney Masters poświęcony komiksom Paula Murry’ego, będzie to kolejne wydanie przedrukowujące klasyczne trzyczęściowe komiksy Walt Disney's Comics and Stories. W Mickey Mouse: The Monster of Sawtooth Mountain poza tytułowym komiksem pojawi się też m.in. Mickey's Strange Mission czy  Pineapple Poachers.

12 kwietnia ponoć ma się pojawić wiele razy przekładana Mickey Mouse: Zombie Coffee, czyli amerykańskie wydanie opublikowanej także w Polsce Kawy Zombo Loisela. Amerykańskie wydanie będzie wyróżniało się specjalnym pudełkiem, dzięki któremu będzie można postawić komiks pionowo na półce.

17 maja natomiast zostanie wydany kolejny tom kolekcji Barksa. Wydanie, w którym znajdą się komiksy z początku lat 60. będzie nosiło tytuł Uncle Scrooge: The Golden Nugget Boat i poza tytułową historią, pojawi się w nim też chociażby Mythtic Mystery, ale fani chyba najbardziej wyczekują na The Midas Touch, czyli słynny pierwszy komiks z Magiką i Matyldą Stempel. Nie zabraknie też krótkich historii z Diodakiem.

Fantagraphics kontynuuje też serię Disney Afternoon Adventures zawierającą komiksy nawiązujące do klasycznych seriali animowanych. W drugim tomie zatytułowanym TaleSpin: Flight of the Sky-Raker znajdą się m.in. tytułowa opowieść z uniwersum Super Baloo, Dime After Dime, pierwszy komiks z udziałem Minimy, For the Love of Cheese z Chipem i Dalem i historie nawiązujące do Przygód agenta Kupra i Gumisi. Łącznie tom będzie liczył 208 stron.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Fantagraphics 


Komentarze

  1. Orientacyjnie - w Polsce w jakim tomie możemy spodziewać się wydania historii "The Midas Touch"?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!