Gigant Poleca Extra 2022-01 "Agenci i detektywi III: Nie czas uciekać" - dziś premiera - Ziche, Cavazzano, Mezzavilla

Nie, w kwietniu, nie 31 marca, ale już dziś do sprzedaży trafił nowy tom Giganta Poleca Extra! Agenci i detektywi III: Nie czas uciekać to liczące ponad 300 stron wydanie pełna świetnych detektywistycznych komiksów, w tym długich historyjek pełnych przygód, tajemnic i humoru, a wszystko to w cenie 19,99 zł i w formacie A5. Tom jest dostępny nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na drugim niemieckim LTB Crime.

Dlaczego warto kupować Agentów i detektywów, nawet jeżeli nie kupuje się innych Gigantowych serii? Ponieważ w przeciwieństwie do Giganta, gdzie są zwykle dawane różnej jakości historie, to do części specjalnych serii wybiera się tylko najciekawsze komiksy. A w tym szczególnie wyróżniają się dwie. Jedną z nich jest 140-stronicowy komiks o Mikim, O'Harze i Piotrusiu autorstwa Ziche. Silvia Ziche od wielu lat zachwyca czytelników, także polskich, swoimi historiami, które dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru wychodzą trochę poza kanon Disneya. Tutaj mamy do czynienia z komiksem o ogromnych rozmiarach, w którym Piotruś zostaje aresztowany za cyberprzestępstwo, którego nie miał możliwości popełnić. 

Ale nie mniejszą atrakcją jest jeden z najlepiej ocenianych włoskich komiksów w dziejach, 51-stronicowa historia Mezzavilli i Cavazzano opowiadająca o śledztwie Mikiego dotyczącym serii dziwnych telefonów z wezwaniem ratunku. Mezzavilla i Cavazzano to duet, który stworzył wiele fantastycznych opowieści z myszami, jak znane przez polskich czytelników Tajemnica statuetki, Potworny upał czy Nasza klasa. A poza tymi dwiema wielkimi historiami można znaleźć też kolejne komiksy z cyklów ADIOS, o komisarzu z Mikim czy KAWA, które są znane także z innych tomów miniserii Agenci i detektywi.

Co ciekawe - jest to także pierwszy tom z komiksami Disneya tłumaczony przez nową tłumaczkę, Zuzannę Gąsowską. Nie oznacza to oczywiście, że długoletni tłumacz kaczych komiksów, Jacek Drewnowski, rezygnuje z tego, ale prawdopodobnie ze względu na to, że w tym roku Egmont zamierza wydać jeszcze więcej komiksów Disneya niż rok temu, zostały zatrudnione nowe osoby. Warto pamiętać, że choć Giganta Poleca Jacek Drewnowski od lat tłumaczy samodzielnie, to przy innych seriach nie raz i nie dwa pomagali inni tłumacze.

W tym troku ma się pojawić aż sześć tomów Giganta Poleca Extra, a szczegóły o kolejnych wydaniach będą stopniowo udostępniane, nie zabraknie też pewnych niespodzianek. Warto pamiętać, że standardowej serii, Giganta Poleca, ma wyjść aż osiem tomów, a wszystkie z nich dostaniecie kupując prenumeratę.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka