Miki, Barks 14 i Rosa 9 - listopad pełen komiksów Disneya!

Miesiąc temu pisaliśmy o opóźnieniu dziewiątego tomu kolekcji Rosy. Jak się jednak dziś okazało, październikowa przerwa w wydawaniu komiksów Disneya zostanie zrekompensowana w listopadzie, ponieważ na ten miesiąc Klub Świata Komiksu zapowiada trzy wydania z kaczo-mysiego uniwersum i to z nie byle jakimi komiksami.

24 listopada do sprzedaży trafi  Myszka Miki i zaginiony ocean, czyli steampunkowa podróżnicza historia nawiązująca do dzieł Juliusza Verne'a autorstwa duetu Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni. Historia rozgrywa się w świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu, gdzie panuje rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw, więc Miki, Minnie i Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. 

Liczący 64 strony album będzie wydany w formacie A4, w twardej oprawie i cenie okładkowej 49,99 zł. Będzie to trzeci wydany w tym roku tom z serii zawierającej albumy z Mikim od Glénatu, ekskluzywnie wydane komiksy tworzone przez największych autorów z frankofońskiego rynku. Dwa wcześniejsze albumy - w tym inny tworzony przez ten sam duet - pojawią się w sprzedaży już w tym miesiącu.


24 listopada natomiast trafią dwa tomy z kaczymi komiksami, które mocno do siebie nawiązują. Czternasty tom serii Kaczogród. Carl Barks, czyli Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952, to zbiór zawierający kilka magnum opus, historii zaliczanych do najlepszych w karierze Barksa. Szczególnie warto zwrócić na cztery długie komiksy, które zajmują 26., 4., 3. i 19. miejsce na topliście Inducks. Każda z nich jest szczytem możliwości scenopisarskich i rysunkowych Barksa i każda w jakiś sposób się wyróżnia. Opowieść przedświąteczna to być może najpiękniejsza świąteczna historia z kaczkami w dziejach, Only A Poor Old Man to pierwszy komiks z Sknerusem w roli głównej, który można nazwać pierwszą częścią genezy Sknerusa, fenomenalną historią poruszającą temat praw do posiadania Ameryki jest The Golden Helmet, który doczekał się kontynuacji Rosy, a The Gilded Man to przygodowa opowieść posyłająca kaczki w zakamarki Gujany. Do tego dochodzą krótsze historie, w tym tytułowa opowieść przedstawiającą Maharadżę Bredniostanu jak i Tajemnica szczęścia wprowadzająca postać Diodaka. 

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście. Szczegółowa rozpiska komiksów znajdujących się w wydaniu jest dostępna tutaj. Cena okładkowa 248-stronicowego tomu wyniesie 69,99 zł. Zaledwie kilkanaście dni temu pojawił się inny doskonały tom kolekcji Barksa - Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952.


Tego samego dnia pojawi się także dziewiąty i przedostatni tom kolekcji Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Największą atrakcję w nim będzie stanowić tytułowa historia, czyli kontynuacja słynnego filmu Disneya z lat 40. opowiadającego o Donaldzie, Jose i Panchito, a także komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. W środku pojawią się także m.in. kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa - Spryciarz z Panamy, komiks uznawany za jedną z najlepszych przygodowych historii Rosy - Korona Krzyżowców, czy krótka historia Dawnych wspomnień czar, której główną bohaterką jest moneta. Nie zabraknie też Pierwszego wynalazku, czyli kontynuacji Opowieści przedświątecznej oraz komiksu mocno nawiązującego do dwóch pierwszych historii z Diodakiem. Wszystkie te opowieści znajdziecie w wydanym tego samego dnia tomie kolekcji Barksa.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Więcej informacji o publikacji Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście. Cena okładkowa 224-stronicowego tomu wyniesie 69,99 zł. Na ten rok pierwotnie była zapowiedziana także premiera ostatniego tomu kolekcji Rosy - Druga tajemnica starego zamczyska, na ten moment nie wiadomo czy wydanie pojawi się zgodnie z terminem.


Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka