Kaczor Donald 2021-05 - skład i okładka - Rota, Branca

Za ponad 2 tygodnie, a dokładnie 17 września, do sprzedaży trafi 5. w tym roku, a 1016. ogółem numer Kaczora Donalda, w którym znajdzie się ponad 40 stron kaczych i mysich komiksów.
 
Pozytywnie zapowiada się rozpoczynająca numer nowa historia o Donaldzie, Siostrzeńcach i wujku Sknerusie ze scenariuszem Sune Troelstruopa z rysunkami Marco Roty do której nawiązuje okładka numeru. Drugim komiksem wartym uwagi jest historia z rysunkami Branki opowiadająca o kolejnym planie Magiki kradzieży pierwszej dziesięciocentówki Sknerusa tym razem poprzez stworzenia swojego sobowtóra. Niestety jest to reprint, a historyjka była już dwukrotnie (w 1995 i 2005) publikowana w Polsce. 

Ponadto w numerze znajdą się m.in.: 4-stronicowy holenderski komiks z Wilkiem Bardzozłym oraz Trzema Małymi Świnkami oraz komiks z rysunkami włoskiego rysownika Fabrizio Petrossiego z Alojzy Łomem i Czarnym Piotrusiem czy duński komiks z Gogusiem z 1983, który jednak światową premierę miał dopiero w tym roku, jak również Zagadki Mikiego i Donalda.

Numer jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie Egmontu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont,

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru