Gigant Poleca 233 "Polowanie na Mikiego" - skład i okładka - Freccero, Mottura i Celoni

Co pojawi się w ostatnim tegorocznym Gigancie? Dziś w końcu możemy odpowiedzieć na to pytanie. Tytułem 233. tomu Giganta Poleca będzie Polowanie na Mikiego. Po takiej okładce można się spodziewać doskonałego wydania. Może tak będzie, choć patrząc na skład zaplanowanego na 24 listopada tomu można mieć pewien niedosyt. Być może jednak wydanie zaskoczy czytelników, ponieważ zawiera ono co najmniej parę mocnych punktów.
Tom będzie kopią październikowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

 Tom rozpocznie sygnalizowany na okładce crossover kaczo-mysi. Tego typu komiksy nie zdarzają się często, tym bardziej, że w tym wypadku ciężko znaleźć jakąkolwiek okazję, która mogłaby doprowadzić do powstania tego komiksu. Jest to całkowicie nowa historia, więc na ten moment ciężko stwierdzić co można się po niej spodziewać, ale oby była jak najlepsza. Jensen i Freccero zwykle złych rzeczy nie robią, ale też chyba dawno nie stworzyli czegokolwiek co by na dłużej zapisało się w pamięci.

Bardzo ciekawie zapowiadają się też inne komiksy, szczególnie te, które znajdą się w pierwszej połowie tomu. Czytelnik będzie mógł przeczytać całkowicie nową historię napisaną i narysowaną przez Paolo Motturę, tym razem włoski twórca na swój warsztat wziął tematykę wyścigu kolarskiego. Jednak być może największą atrakcją wydania będzie zaledwie 12-stronicowa historia o Goofym, ponieważ stoi za nią nie byle jaki duet. Marco Nucci, scenarzysta, który w ostatnim czasie podbił serca włoskich czytelników, oraz Fabio Celoni, znakomity rysownik, twórca m.in. Kwakensteina, który w ciągu ostatnich 4 lat stworzył tylko 2 komiksy Disneya, to jest jeden z nich.

Przy okazji przypominamy, że równo za tydzień na półki kiosków zawita kolejny Gigant Poleca - Szybcy kontra wściekli, w którym znajdą się długie komiks Casty'ego i Gervasio.  Cały czas jest dostępna prenumerata, w ramach której 6 kolejnych tomów Giganta kosztuje jedynie 66 zł. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Każdy "Gigant" jest dobry..(poza wyjątkami na palcach jednej ręki jak dla mnie) i jak poruszono w jednym z wątków o tych albumach z Mikim- lepiej coś byłoby w ich miejsce. Dla mnie 12 "Gigantów" (albo i te durne 13), bo patrząc na nędzne malkontenckie podejście (drogo, stron mało itp.- co po troszę jest prawdą, ale to się kupuje dla innych walorów) to ta seria nie będzie miała wielkiego wzięcia. Mogę się oczywiście mylić, tak przypuszczam. I powtórzę kolejny raz- oby w takim przypadku kacze komiksy rykoszetem nie dostały.
  Piękne byłoby gdyby ten rocznik w końcu nowy obrazek na grzbiecie a w przyszłym 12(13) tomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A właśnie, może już są jakieś przecieki albo "duże prawdopodobieństwo" co do częstotliwości "Giganta" w 2022 roku? Pewnie nihil novi, ale cóż szkodzi zapytać- bo co zrobi egmont- tego nie wie nikt...nie wie nikt.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici