Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 3 - dziś premiera

Czas na kolejne przygody czarodziejek. Już dziś do sprzedaży trafił trzeci tom nowej reedycji Czarodziejek W.I.T.C.H. Podobnie jak wcześniejsze wydania publikacja liczy 384 strony, ma twardą oprawę, format B5, a jej cena okładkowa wynosi 89,99 zł. Komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, ale też w Empikach.

Tom zawiera komiksy 13-18 o W.I.T.C.H., czyli drugą połowę cyklu Nerrisa powraca, a także dodatki. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 25-36 polskiej wersji magazynu, które oryginalnie zostały wydane pomiędzy styczniem a lipcem 2004 roku. W związku z rozpoczęciem nowego cyklu zmienił się grzbiet serii, który teraz nie jest różowy, lecz fioletowy. Dwa pierwsze tomy zbierające cykl Dwanaście portali nadal są dostępne w sprzedaży. Natomiast premiera wydania zamykającego drugi cykl jest obecnie zaplanowana na grudzień.

Seria o magicznych przygodach Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin oryginalnie była wydawana od 2001 do 2012 roku i zamknęła się w 139 numerach, natomiast polskie wydanie ukazywało się od 2002 do 2014 roku. Komiks został stworzony przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, a nad cyklem pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti. Historia podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga trzecia
Premiera: 29 września 2021, Liczba stron: 384, Stron komiksów: 355
  • Dodatki:
  • Wstęp - 2 strony - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? - 5  stron - artykuły
  • 12 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar