Komiksowe premiery - wrzesień 2021 - Miki, Gigant, Witch i kolorowy Usagi

Wrzesień to miesiąc powrotów, także powrotów komiksowych. Nie od dziś to właśnie we wrześniu do sprzedaży trafia gigantyczna ilość interesujących wydań, która nie raz powoduje, że ciężko znaleźć chociażby wolną złotówkę w portfelu. Tym razem nie zabraknie też licznych tomów z komiksami Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 9 września - Gigant Mamut 34: Wielkie kino - 24,99 zł -  POLECAMY!
  Seriale i produkcje telewizyjne są tematem kolejnego Mamuta. Wśród ponad 500 stron komiksów można znaleźć m.in. całkiem nowe interesujące historie, jak  Zio Paperone e la Tivù Verità, długi 62-stronicowy komiks Tulipano i Dossiego z połowy lat 90. czy narysowana przez Silvę Zichę opowieść o Ele-Mele - Eta Beta campione intergalattico. Nie brakuje też historii znanych z starszych wydań, a wśród nich komiksy m.in. narysowane przez Cavazzano i Molinari czy napisane przez Salvagniniego. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście. Tom dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 15 września - Klasyczne baśnie Disneya: Zakochany kundel - 24,99 zł
  Trzeci tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. W tomie pojawi się adaptacja Corteggianiego i Cortesa z 1997 roku, która wcześniej została wydana w ramach Komiksu filmowego w 1997 roku i Disney Komiks w 2009 roku.
 • 15 września - Myszka Miki: Miki i kraina Pradawnych - 49,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
 • 15 września - Myszka Miki: Horrifikland. Przerażająca przygoda - 49,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Dwa komiksy z serii oryginalnie wydawanej przez Glenat 15 września trafią do salonów Empik i na Empik.com, a 29 września do pozostałych księgarń. Myszka Miki i kraina Pradawnych to przygodowa opowieść stworzona przez duet Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, która wyróżnia się niezwykle wykreowanym fantastycznym światem oraz pełnymi szerokich kadrów rysunkami. Natomiast Horrifikland jest malarskim albumem nawiązującym do klasycznych krótkometrażówek z Mikim, Donaldem i Goofym, a jego twórcami są Alexis Nesme oraz Lewis Trondheim. Więcej informacji o serii znajdziecie w osobnym tekście.
 • 17 września - Kaczor Donald 2021-05 - 9,99 zł
  Numer dostarczy kolejną dawkę kaczych i mysich komiksów, w tym historię Troelstrupa i Roty The Science Project, jak i doskonale znany w Polsce opowieść Gersteina i Branki o ataku Magiki de Czar na skarbiec Sknerusa Two in One. Nie zabraknie też krótszych opowieści, w tym historii  o Wilku Bardzozłym. Cały skład numeru jest dostępny tu, a wydanie można kupić z Egmont.pl.
 • 24 września - Gigant Poleca 232: Szybcy kontra wściekli - 15,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Kolejny bardzo ciekawie wyglądający tom Giganta, w którym nie brakuje opowieści od pierwszoligowych twórców. Gwoździem wydania będzie całkowicie nowa historia Casty'ego Co drugi dzień, kryminalny komiks z Mikim podejmujący tematykę alternatywnych wymiarów doceniona przez włoskich czytelników. A tom będzie zawierał także m.in. Tak to się zaczęło, reinterpretację pierwszego komiksu o Superkwęku od Gervasio czy Przedsiębiorca roku podwójna opowieść z rysunkami Cavazzano. Pełne informacje o tomie znajdziecie w osobnym newsie.
 • 29 września - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga trzecia - 89,99 zł - POLECAMY!
  Trzeci tom reedycji słynnej serii o czarodziejkach składa się z pierwszej połowy cyklu Nerissa powraca, czyli historii od Wiem, kim jesteś do Wspomnienie lata, które w Polsce zostały wydane w magazynie w 2004 roku. Wśród twórców tomu są m.in. Francesco Artibani, Claudio Sciarrone, Graziano Barbaro czy Giada Perissinotto, a poza komiksami wydanie zawiera także dodatkowe ilustracje i teksty. Więcej informacji o tomie w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 15 września - Disney Masters Vol. 18: Uncle Scrooge: Pie in the Sky - 29,99$ - POLECAMY!
  Album zawiera wiele historii z początków disnejowskiej kariery Williama Van Horna, jednego z najsłynniejszych amerykańskich twórców kaczych komiksów Disneya. W 200-stronicowym tomie pojawią się m.in. The Amazon Queen, Another Vine Mess i tytułowe Pie in the Sky.
 • 15 września - Wizards of Mickey 4 - 16,00$ - POLECAMY!
  Yen Press wydaje kolejne tomy amerykańskiego wydania serii Czarodzieje i ich dzieje, ale nie raz są one opóźnione. Czwarte wydanie miało pierwotnie pojawić się w sierpniu. 272-stronicowe wydania zawiera kolejne komiksy o czarodziejach, w tym Lemuria i Legacy.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH 

 • 15 września - Lucky Luke 66: O.K.Corral - 24,99 zł
  Scenarzystami albumu stworzonego pod koniec lat 90. są Xavier Fauche i Éric Adam, a rysunki wykonał Morris. W komiksie samotny kowboj udaje się do Tombstone, gdzie trafia na środek kampanii wyborczej pełnej niecnych zagrywek
 • 15 września - Malutki Lisek i Wielki Dzik 7: Porządki - 24,99 zł - POLECAMY!
  Po raz siódmy z rzędu jesienią swoją premierę będzie miał album niezwykłej serii Bereniki Kołomyckiej nagrodzonej w konkursie im. Janusza Christy. W nowym tomie zwierzęcy bohaterowie zmierzą się z deszczem.
 • 15 września - Smerfy i świat emocji 5: Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe - 19,99 zł
  Kolejny tom edukacyjnego cyklu przeznaczonego dla młodych czytelników. Poza komiksem stworzonym przez Falzara, Culifforda i Dalenę znajdują się też wskazówki dla dzieci i rodziców jak radzić sobie z emocjami.
 • 15 września - Yakari 12: Yakari i kowboj - 24,99 zł
  Seria o młodym Indianie stworzona przez Deriba i Joba powoli podbija serca młodych polskich czytelników. W nowej przygodzie młodzi bohaterowie spotykają nieufną pumę, sprytnego kojota i lubiącego przygody kruka
 • 29 września - Bartłomiej i Karmelek 1: Najlepsze miejsce - 24,99 zł
  Jedna z czterech serii rozpoczynającej linię Mój pierwszy komiks 5+, która będzie się wyróżniać gąbczastą oprawą przyjazną dla najmłodszych czytelników. Włoski cykl Silvii Vecchini oraz Sualzo opowiada o przygodach dwóch osiołków, ojca i syna.
 • 29 września - Muminki 3 - 99,99 zł - POLECAMY!
  232-stronicowe tomiszcze składa się z historii autorstwa Larsa Janssona, brata autorki serii, które zostały stworzone na początku lat 60. na potrzeby brytyjskiej prasy. Część historyjek była wydana w Polsce z przekładem Teresy Chłapowskiej, natomiast nowe opowieści przetłumaczył Ernest Kacpercki
 • 29 września - Opowieści z Bukowego Lasu 1: Urodziny - 34,99 zł - POLECAMY!
  Pierwszy tom serii o przygodach króliczej rodziny stworzonej przez Loïca Jouannigota. Komiks doczekał się emitowanej w Polsce adaptacji animowanej znanej pod tytułem Rodzina Rabatków.
 • 29 września - Pan Borsuk i Pani Lisica 1: Spotkanie - 34,99 zł
  Początek serii stworzonej przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet opowiadającej o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Animowana adaptacja komiksu pod tytułem Jak borsuk z lisem jest emitowana obecnie w telewizji.
 • 29 września - Usagi Yojimbo 1: Bunraku i inne opowieści. - 49,99 zł - POLECAMY!
  Pierwszy tom nowej kolorowej serii o króliku-roninie, którą oryginalnie wydaje IDW. Nowy tom serii Stana Sakai jest jednak kontynuacją wcześniejszych przygód, więc powinien być czytany po wieńczących serię Dark Horse'a Ukrytych lub zaplanowanym na przyszły rok 9. tomie Usagi Yojimbo Saga.
 • 29 września - Wojtek i Rudy 3: Wciąż rozrabiają - 24,99 zł
  Wydany po długiej przerwie nowy tom humorystycznej serii Piotra. W albumie nie zabraknie wielu zabawnych perypetii dwójki chłopców, którzy czas pakują się w różne kłopoty.
 • 29 września - W cieniu drzew 1: Jesień pana Zrzędka - 24,99 zł - POLECAMY!
  Serii opowiadająca o przygodach leśnych zwierzątek stworzona przez artystę o pseudonimie Dav. Pierwszy album poświęcony jest przygotowaniom bohaterów do zimy.
   

Jeżeli kojarzycie, że w sierpniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont i Fantagraphics

Komentarze

 1. Jakby ktoś chciał wejść w serie Disney Masters to mam 2 tomy, niewłoskich autorów na sprzedaż, cena do niewielkiej negocjacji:
  https://www.olx.pl/d/oferta/disney-masters-4-10-scandal-of-the-epoch-express-great-survival-test-CID751-IDL32W6.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka