Kolekcja Dona Rosy 10 "Druga tajemnica starego zamczyska" - zapowiedź

Jeszcze przed świętami, 8 grudnia, do sprzedaży trafi dziesiąty, finałowy tom kolekcji Dona Rosy, który już można zamawiać z Empik.com. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska to potężne 232-stronicowe tomiszcze wieńczące cykl poświęcony autorowi Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Choć jest to grubsze wydanie niż reszta serii, to cena pozostanie bez zmian i wyniesie 69,99 zł, komiks ukaże się w twardej oprawie i formacie B5.

 W tomie prezentującym finałowe historie Rosy nie zabraknie komiksów, które w pewien sposób domykają historię o życiu Sknerusa, którą amerykański autor pokazał we wcześniejszych latach - mowa tu szczególnie o tytułowym komiksie, w którym Sknerus po latach powraca do swej posiadłości na Ponurych Wzgórzach (warto przy okazji wspomnieć, że Tajemnica starego zamczyska autorstwa Barksa pojawiła się w poprzednim roku po polsku) oraz o Więźniu Doliny Białej Śmierci, czyli dodatkowemu rozdziałowi Życia i czasów Sknerusa McKwacza, który opowiada o przygodach Sknerusa i Złotki w trakcie gorączki złota w Klondike. Nie zabraknie też kontynuacji innych wątków znanych z komiksów Rosy, The Magnificent Seven (Minus 4) Caballeros! to powrót Jose i Panchito w ramach kolejnej przygodowej opowieści, a w Czarny Rycerz powraca powraca nie kto inny jak Arszen Lampen. Tom zawiera także niezliczoną historię dodatków - artykułów, ilustracji, a także komiks Roty o Rosie.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto przy okazji pamiętać, że Egmont szykuje szeroką ofensywę tuż przed Świętami, ponieważ pod koniec listopada pojawi się dziewiąty tom kolekcji Rosy, a także kolejny tom kolekcji Barksa zawierający pierwszy komiks z Sknerusem w roli głównej w historii. Więcej o tych jakże ciekawych wydaniach znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela