Gigant Mamut 34 "Wielkie kino" - od dziś w sprzedaży - Cavazzano, Ziche, Molinari

Fani musieli się lekko uzbroić w cierpliwość, ale dziś do sprzedaży trafił kolejny tom Giganta Mamuta - Wielkie kino, który zawiera ponad pół tysiąca stron kaczych i mysich komiksów podejmujących tematykę telewizji, streamingu czy kina. Nie brakuje w tym historii parodiujących najsłynniejsze programy telewizyjne, a także wielu zabawnych przygód. Komiks jest już dostępny także na Egmont.pl.
Wydanie będzie zawierało dokładnie te same komiksy co niemiecki Lustiges Taschenbuch Spezial 102.

Podobnie jak wiele wydań z ostatnich lat Wielkie kino jest połączeniem historii znanych i lubianych, całkiem nowych opowieści oraz klasyki nigdy wcześniej niewydanej po polsku Co najmniej kilka elementów sprawia, że wygląda to na ciekawe wydanie. Pierwszym z nich jest długi 62-stronicowy komiks Tulipano i Dossiego z połowy lat 90. o wujku Sknerusie,  a trzeba powiedzieć, że Tulipano wówczas stworzył wiele dobrych historii także znanych w Polsce. Chociażby Wielki mały heros (GP 100), Uczciwi złodzieje (GP 116), a wraz z Dossim stworzył Poszukiwany, poszukiwany (KG 1999-03). 

Nie będą tym tomem zawiedzeni także fani historii rysowanych przez Larę Molinari, ponieważ w tomie pojawią się aż trzy komiksy narysowane przez włoską artystkę. Dwa z nich były już wydane w Polsce, ale są to doskonałe historie, z czego szczególnie warto zwrócić na parodię Big Brothera aktualną do dziś. Wśród innych opowieści można znaleźć też te narysowane przez Cavazzano i Ziche, a parę komiksów napisał Rudy Salvagnini, znany m.in. jako autor cenionego cyklu Goofy pisze książkę.

W tym miesiącu do sprzedaży trafi aż siedem komiksów Disneya, kolejne wyruszą na podbój księgarń już za 6 dni, a będą to ekskluzywne albumy z Mikim - Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda. Więcej informacji o nich znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela