Egmont w listopadzie: Kajko i Kokosz, Clifton i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Na listopad Klub Świata Komiksu, komiksowy imprint Egmontu, przygotował aż trzy kaczo-mysie komiksy, o których więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście. Jednak nie będą to jedyne interesujące albumy, które w tym miesiącu się pojawią, nie zabraknie też innych klasycznych i nowszych komiksów. Wszystkie tytuły są dostępne na Egmont.pl z 30% rabatem.

Pierwsza porcja listopadowych tytułów od Egmontu dotrze do księgarń 10 listopada. Wśród nich pojawi się kolejny klasyczny album o przygodach Lucky Luke'a - Lucky Luke kontra Pat Poker. Jest to piąty album serii napisany i narysowany przez Morrisa, który zadebiutował oryginalnie w 1952 roku. Komiks, w którym kowboj musi zmierzyć się ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, nigdy wcześniej nie był wydany w Polsce, więc jest to prawdziwa gratka dla fanów serii.

Tego samego dnia premierę będzie miał piąty, ale drugi chronologicznie integral Cliftona, serii detektywistycznej o byłm pułkowniku MI-5. Tom będzie zawierał cztery oryginalne albumy stworzone przez Grega, De Groota i Turka w latach 70., które są albumami 5-8 całej serii, są to kolejno Chichoczący złodziej, Pseudonim Lord X, Sir Jason i Ten drogi Wilkinson. W przyszłym roku do wydania pozostanie ostatni integral, który jest trzeci w chronologicznej kolejności.

W pierwszej połowie listopada pojawi się też drugi album Pikapiduli Agnieszki Surmy, polskiej serii nagrodzonej w konkursie im. Janusza Christy, która opowiada o przygodach rezolutnej dziewczynki Ady. Wydawnictwo na razie nie udostępniło okładki komiksu zatytułowanego Jupijajej.

10 listopada pojawi się też drugi album jednej z serii z nowej linii wydawniczej Mój pierwszy komiks 5+, w której publikowane są serie przeznaczone dla najmłodszych czytelników. W drugim tomie Pana Borsuka i Pani Lisicy - Rozgardiasz kontynuowana będzie opowieść o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Seria została stworzona przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet i doczekała się animowanej adaptacji.

Dwa tygodnie później, 24 listopada swoją premierę będzie miało trzecie zbiorcze wydanie Kamili i koni - Na łonie przyrody, czyli cyklu humorystycznych gagów związanych z jeździectwem. W nowym tomie zostaną zamieszczone trzy najnowsze albumy składające się na prawie 150-stronicowy tom. Za serię odpowiadają Lili Mesange i Stefano Turconi, który jest znany z pracy nad wieloma komiksami Disneya - kaczkami, myszami czy W.I.T.C.H. Recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu.

Pod koniec listopada ukaże się też drugi tom reedycji zbiorczej serii Janusza Christy - Kajko i Kokosz. Druga część Złotej Kolekcji będzie liczyła 208 stron i zawierała komiks Szranki i konkury, po raz pierwszy w pełni pokolorowanej wersji zgodnej z oryginalną publikacją w Wieczorze Wybrzeża. W tomie znajdzie się też wstęp dziennikarki Grażyny Antoniewicz i materiały dodatkowe przygotowane przez Krzysztofa Janicza. Przykładowe plansze z pierwszego tomu, który ukaże się w październiku, zostały udostępnione parę dni temu.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela