Myszka Miki "Horrifikland" i "Kraina Pradawnych" - przedpremierowa prezentacja wydań

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont już dziś możemy zaprezentować przedpremierowo dwa  ekskluzywne albumy z przygodami Mikiego - Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda, które już 15 września trafią do salonów Empik i na Empik.com, a 29 września do pozostałych punktów sprzedaży. Każdy z nich jest wydany w formacie A4 oraz w twardej oprawie z płóciennym grzbietem.

Prezentację wideo tomów znajdziecie na Centrum Komiksów Disneya na Facebooku.

Myszka Miki i kraina Pradawnych to przygodowa opowieść stworzona przez znany m.in. z Niezwykłej podróży duet Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni. W historii rozgrywającej się w fantastycznym świecie rządzonym przez Fantomena Miki wraz z Minnie i Goofym wyruszają na podróż pełną niebezpieczeństw w kierunku mitycznego kontynentu Pradawnych.  Już w listopadzie Egmont zamierza wydać kolejny mysi komiks stworzony przez ten sam duet twórców, czyli steampunkowy Miki i zaginiony ocean.

Nawiązujący do wczesnych przygód Mikiego, Donalda i Goofiego Horrifikland rozgrywa się w opuszczonym parku rozrywki skrywającym wiele tajemnic. Bohaterowie trafią do parku próbując rozwikłać najnowszą zagadkę detektywistyczną, czyli tajemnice zaginięcia kota. Twórcami albumu są Alexis Nesme oraz Lewis Trondheim, znani chociażby z Donżona, Ralpha Azhama czy Wyspy Burbonów.

Seria składająca się z disnejowskich albumów tworzonych przez znanych i cenionych twórców z rynku frankofońskiego oryginalnie jest wydawana przez francuski Glénat. Kilkanaście albumów zostało wydanych, a kolejne wydania są cały czas zapowiadane. W Polsce natomiast już 2017 roku wydano Kawę Zombo Loisela, ale wówczas było to jedynie pojedyncze wydanie. Egmont nie wyklucza kontynuowana serii w przyszłości, ale wybór tytułów i tempo publikacji będzie zależało od sprzedaży. 

Źródło ilustracji: materiały własne

 

Komentarze

 1. Do mnie też już dotarły oba egzemplarze! :) Wysyłka z EGMONTU więc to nie tylko EMPIK miał wcześniejszą premierę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. wizualnie cudeńka! Za czytanie jeszcze się nie zabrałem. Tylko nie bardzo jeszcze znalazłem odpowiednie miejsce w swojej kaczorowej szafie :-D

   Usuń
 2. Ps. czemu nie kupujesz dwóch ostatnich tomów Rosy? :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ok rozumiem :-) Ja bym tak nie mógł i nawet czasem jak coś mnie srednio interesuję to kupuję aby mieć pełną kolekcję- takie zboczenie :-D
  Ps. zachęciłeś do szybszej lektury Mikiego!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka