Kaczor Donald 2021-05 - od dziś w sprzedaży - Rota i Branca

Marco Rota powraca do tematyki wehikułu czasu Diodaka. Włoch po trzech dekadach po stworzeniu komiksu rozpoczynającego cykl Kaczor Donald i Wehikuł Czasu ponownie zabiera kaczory na podróż w przeszłość, tym razem do czasów Thomasa Edisona. A to niejedyny ciekawy komiks zawarty w 1016. numerze Kaczora Donalda, 5. w tym roku. Numer jest przedrukiem siedemnastego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników..  Poza kioskami dostępny także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Co najmniej kilka komiksów, które znajdują się w numerze, wygląda dość interesująco. Zalicza się do nich na pewno wspomniana wcześniej historia zaczynająca wydanie, czyli komiks Troelstrupa i Roty o Hyziu, Dyziu i Zyziu, w którym bohaterowie korzystają z wehikułu czasu Diodaka, Scenariusz tej prostej historyjki nie jest taki jak mogłoby się wydawać. Także interesującym elementem jest mysi komiks narysowany przez Petrossiego, włoski twórca od lat rysuje naprawdę dobrze historie o Mikim i w przypadku tego wydania oraz opowieści związanej z Posejdonem, nie powinno być inaczej. Miłym akcentem jest też występ gościnny wilków oraz świnek.

Nie brakuje też klasyki - i tej znanej, i tej nieznanej. Po raz kolejny w Polsce pojawia się Podwójne życie Magiki, bardzo dobrze oceniany i wspominany komiks Gersteina oraz Branki, w którym czarownica spod Wezuwiusza próbuje kolejnego planu na zdobycie dychy Sknerusa, ale zupełnie inny los spotkał historię Bolstera, która choć została stworzona w latach 80., to pierwszej światowej publikacji doczekała się dopiero w tym roku, teraz można ją przeczytać także w Polsce. Dodatkiem do wydania jest tarantula.

To niejedyne wydanie z komiksami Disneya, które w ostatnim czasie przygotował Egmont. W poprzednim tygodniu do sprzedaży trafił nowy Gigant Mamut, a w środę w Empikach zameldowały się ekskluzywne albumy z Mikim - Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda, o których więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont,

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka