Kaczor Donald 2021-05 - przykładowe strony - Rota i Branca

Już w przyszłym tygodniu, 17 września, do sprzedaży trafi 5. w tym roku, a 1016. ogółem numer Kaczora Donalda, w którym znajdzie się ponad 40 stron kaczych i mysich komiksów. Nie zabraknie w nim ciekawych historyjek autorstwa największych twórców. Numer już można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Pismo będzie przedrukiem siedemnastego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników.

Co najmniej kilka komiksów, które pojawią się w numerze, jest dość interesujących. Zalicza się do nich na pewno historia zaczynająca wydanie, czyli komiks Troelstrupa i Roty o Hyziu, Dyziu i Zyziu, w którym istotną rolę odegra Diodak, Jednakże także interesującym elementem jest mysi komiks narysowany przez Petrossiego, włoski twórca od lat rysuje naprawdę dobrze historie o Mikim i w przypadku tego wydania oraz opowieści związanej z Posejdonem, nie powinno być inaczej. Miłym akcentem jest też występ gościnny wilków oraz świnek.

Nie brakuje też klasyki - i tej znanej, i tej nieznanej. Po raz kolejny w Polsce pojawi się Podwójne życie Magiki, bardzo dobrze oceniany i wspominany komiks Gersteina oraz Branki, w którym czarownica spod Wezuwiusza próbuje kolejnego planu na zdobycie dychy Sknerusa, ale zupełnie inny los spotkał historię Bolstera, która choć została stworzona w latach 80., to pierwszej światowej publikacji doczekała się dopiero w tym roku, teraz pojawi się ona także w Polsce.

To niejedyne wydanie z komiksami Disneya, które w ostatnim czasie przygotował Egmont. Od czwartku w sprzedaży znajduje się nowy Gigant Mamut, a w środę w Empikach pojawią się ekskluzywne albumy z Mikim - Myszka Miki i kraina Pradawnych i Horrifikland. Przerażająca przygoda, o których więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont,

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)