Nasza Księgarnia wznawia pierwsze "Fistaszki"! [Komiksy dla wszystkich]

Przez lata wydawało się, że nie ma na to szans, ale Nasza Księgarnia w październiku rusza ze wznowieniem Fistaszków zebranych, serii zbierającej jeden z najsłynniejszych pasków komiksowych w historii. Charles M. Schultz w ciągu pół wieku stworzył niezliczone opowieści o Snoopym, Charlie i reszcie bohaterów, które przedrukowywane były w setkach gazet na całym świecie, a następnie zostały zebrane w 26 tomach liczących po ok. 350 stron.

27 października pojawi się nie tylko wznowienie Fistaszków zebranych 1950–1952 zbierających pierwsze paski, ale też przedostatni tom cyklu Fistaszki zebrane 1999–2000 zawierający paski wieńczące cykl. Kolejny tom wydania pojawi się w cenie okładkowej 69,90 zł, natomiast wznowienie pierwszego tomu będzie kosztować o pięć złotych więcej. Planowane są także dodruki kolejnych wydań. Nie zmieni się natomiast ani format, ani okładka, więc dodruki będą pasować do wcześniejszej edycji.

Tłumaczem całej serii jest Michał Rusinek, a każdy tom poza paskami zawiera także biografię autora oraz wstęp pisany przez jednego z polskich dziennikarzy lub pisarzy. Wstęp do pierwszego tomu napisał Kamil M. Śmiałkowski, a do dwudziestego piątego Anna Garbal.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Nasza Księgarnia


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar