Gigant Poleca Extra 3 "Agenci i detektywi: Opowieści niesamowite" - zapowiedź - Cavazzano, Carpi i Edgar Poe

Egmont po raz kolejny w tym roku zaskakuje fanów kaczych i mysich komiksów! Już jesienią do sprzedaży trafi drugi tom Agentów i detektywów, cyklu zbierającego najciekawsze disnejowskie historie o tematyce kryminalnej. Opowieści niesamowite to przedruk pierwszego tomu LTB Crime i podobnie jak kwietniowe wydanie liczył 320 stron, kosztować 19,99 zł i zostanie wydany w dużym formacie A5.

Tom rozpoczynający oryginalnie cykl poświęcony kryminalnym komiksom Disneya nie jest być może jakimkolwiek przełomem, ale na pewno jest bardzo ciekawym tomem zawierającym wiele interesujących historyjek. Głównym daniem przygotowanym przez redakcję (co szczególnie widać po tytule tomu) są dwa komiksy z serii I racconti di Edgar Allan Paperoe opowiadające o przygodach kaczej wersji Edgara Poe. W historiach nie zabraknie też nawiązań do twórczości autora, więc jest to prawdziwa gratka dla fanów amerykańskiego pisarza.

Wśród pozostałej części wydania najbardziej wyrózniają się dwa komiksy: bardzo dobrze oceniany komiks o myszogrodzkim komisariacie znanego i cenionego duetu Faraci i Cavazzano, w którym czytelnicy mogą poznać dalszą rodzinę Franza Mauera, a także długi klasyczny komiks o londyńskiej przygodzie Mikiego autorstwa Carpiego. Nie brakuje też historii z popularnych włoskich cykli z bohaterami Disneya - można znaleźć zarówno kolejną historię opowiadającą o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, a także komiks rozpoczynający cykl o komisarzu Mikim rozgrywający się w Paryżu przełomu XIX i XX wieku.

 

Przy okazji przypominamy, że w ramach serii Gigant Poleca Extra wychodzą różne formaty wydawnicze, ale tomy można układać na półkach według własnego uznania. W tym roku poza pierwszymi Agentami i detektywami wydano także Przygodę na kempingu - tom zawierający wakacyjne opowieści, który jest znacznie chudszy oraz wydany w ciut mniejszym formacie. Na ten moment nie wiemy jakie są dalsze plany redakcji, ale jeżeli sprzedaż będzie dobra, to pewnie po polsku ujrzymy kolejne tomy LTB Crime, a doskonałych historii jest tam co niemiara.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Cyfra dwa to "2" a nie "3" jeśli dobrze pamiętam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest 2. tom "Agentów i Detektywów" będący jednocześnie 3. tomem "Giganta Poleca Extra".

   Usuń
 2. Ciekawa nowość.
  Mam nadzieję że pojawi się jak najszybciej.
  Wiadomo coś o megagiga?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie, czytam sobie komiks i jest na nim 1886. Myślałem że to rocznik, ale okazuje się, że to jakiś kod. Jak to jest/było z tymi kodami? Komiks powstał finalnie w 1992, tak? https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1886-A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze pytanie - jaki był pierwszy komiks z Donaldem?

   Usuń
  2. W przypadku kodów sprawa jest skomplikowana. Holendrzy czy Duńczycy stosują numerację powiązaną z latami, natomiast Włosi z numerem pisma.
   Więc I TL 1886-A oznacza nic innego, że komiks pojawił się po raz pierwszy w "Topolino" (TL) 1886
   Pierwszy komiks z Donaldem to adaptacja "Mądrej kurki" - https://inducks.org/s.php?c=ZS+3403

   Usuń
 4. Świetna wiadomość, że tak mało dubli. Zawsze to coś. Egmont na razie się czai i nie che nam oddać 12 Gigantów rocznie, więc kombinuje z wydaniami specjalnymi. No dobra - 9 Gigantów to zawsze coś, choć "Przygody na kempingu" nie kupiłem, bo to same duble były. Ja kupię, inni kupią, niech wróci normalny Gigant, bo na razie jest gorzej niż w 1998.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar